Red Bull má široký záběr aktivit a jednou z nich jsou také závody formule 1, ve kterých je velmi úspěšný. Aktuálně v nich prohání závodní monopost RB8, který také ve svém nejnovějším videu vyslal do švýcarských Alp!

Sébastien Buemi se za volantem monopostu RB8 prohání po známé silnici Tremola ve švýcarských Alpách. Nic až tak zajímavého, dalo by se říci, ale tato cesta, která je stara více než dvě století, je tvořena dlažebními kostkami. Vede od Tremolastrasse do průsmyku Gotthard Pass. A proč padla volba na Sébastiena? I když v F1 závodil jen v letech 2009 – 2011, tak tyto závodní monoposty zná. A navíc je to Švýcar!

Před cestou Buemi prozradil: “Máme dvě velké výzvy. Jednou z nich je samotná cesta, tou druhou počasí.” Nejen, že jde o 24 opravdu ostrých zatáček, jejichž poloměr byste nenašli ani na městském okruhu v Monte Carlu, ale v den natáčení se na vrcholu průsmyku objevilo také sněžení. Dodal také, že si tento zážitek bude dlouho pamatovat.

Přečtěte si také:  Tak to se moc nepovedlo. Nové Punto dostalo v Euro NCAP 0 bodů

Formule 1 ale není úplně strojem, který by se na podobné cesty hodil, stavěn je zejména na hladký a rovný asfalt závodních okruhů. Přesto se po této cestě dostane až nahoru, kde svůj výjezd se Sébastienem za volantem oslaví několika donuty.

Na fotografie se můžete podívat přímo na webu Red Bullu. Nakouknout můžete i do zákulisí natáčení – klikněte zde.