Napadlo vás někdy, jak by asi vypadalo bestiální Audi R8 V10 Plus po výletu do pekla a zpátky? Vypadá to totiž, jako by tahle šílenost na kolech byla postavená pro samotného vládce pekel…

Tohle bylo prapůvodně opravdu Audi R8, jenže pak se u tuningové společnosti Potter & Rich rozhodli, že Audi mohla z R8 dostat víc a tak to zkusili místo nich. A povedlo se. Propagační fotky okořenili jen velice spoře oděnou sexy slečnou, která je tu ale podle mého tak trochu navíc. Skoro nahé holky se dávají k autům, která tu pozornost okolí neudrží sama, ale tahle Audi pozornost davů strhne během jediné vteřiny.

Tento projekt se základem v Audi R8 V10 Plus se po úpravě nazývá RECON MC8. Z výroby tuhle R8 pohání benzínový motor V10 FSI o objemu 5.2 litru s výkonem 550 koní a 540 Nm točivého momentu. Myslíte, že je to dost? Není, protože Potter & Rich provedli důkladný upgrade motoru – včetně výměny většiny vnitřností za kované a trvanlivější, ale nainstalovali také přeplňování kompresorem a upravili mapy řídící jednotky. Nový je také kompletní výfuk. Dostali se tak až na bestiálních 950 koní a 900 Nm točivého momentu. Jestli teď přemýšlíte, jak sakra tohle všechna čtyři poháněná kola přenesou na silnici, mám pro vás takový bonbónek. Když už bylo u těch úprav, rozhodli se, že je skvělý nápad pohon všech kol „zrušit“ a udělat z R8 „zadohrab“. Ano, slyšíte dobře, tohle auto má 950 koní na zadních kolech… Tohle stádečko tam posílá sedmistupňový automat přes diferenciál s omezenou svorností od Drexler Sports. Sice neznáme zrychlení z 0 na 100 km/h, ale maximální rychlost se prý zastaví až na 430 km/h. A to je opravdu dost…

Takřka tisícovku koní už je potřeba důkladně krotit a sériové brzdy by tady asi neobstály. Proto pánové sáhli po těch nejdražších a nejlepších komponentech BREMBO a navíc techniku doplnili super tuhým podvozkem KW.

Design je sice věcí subjektivní, ale myslím, že tohle bude bavit asi všechny. Takřka celé tělo vozu je z karbonu po vzoru R8 LMS Ultra a doplňuje ho brutální přítlačné křídlo. Vpředu je obrovský spoiler, který bude sekat nohy na počkání. Vše je nicméně plně funkční, nic není jen na ozdobu. Potter & Rich nabízí případným majitelům dvě varianty obutí. Pro jízdu po okruhu jsou to 18 palcová kola obutá do závodních pneumatik, pro ty, kteří si troufnou s touhle šíleností na silnici, pak variantu s 20″ disky vpředu a 21″ vzadu. Také interiéru dominuje funkčnost, i když v kombinaci se stylem. Karbon, Alcantara a vše v černém.

Přečtěte si také:  Další německá automobilka uspíší příchod elektromobilů, vymění je za spalovací verze