rallye_dakar_2024-etapa_10-martin_prokop

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Orlen Jipocar Team - 18. 1. 2024

Už před startem letošního Dakaru se o předposlední jedenácté etapě hovořilo jako o nejtěžší etapě závodu. Organizátor se sice rozhodl ji zkrátit na 420 měřených kilometrů, což byla i tak obrovská porce v extrémním kamenitém terénu. Všechny posádky včetně Martina Prokopa a Viktora Chytky z Orlen Jipocar Teamu do ní vstupovaly s respektem a obavami, jak jejich technika tento nejdrsnější test zvládne. I přes dva defekty, ale bez fatálních technických problémů se po zkušeném výkonu dokázali Martin s Viktorem posunout na fantastické páté místo celkové klasifikace!

Martin Prokop z cíle jedenácté etapy: „Jsme šťastní, že jsme v cíli této etapy, protože byla hlášena jako nejtěžší z celého závodu. Nemůžu říct, že byla nejtěžší, ale rozhodně byla nejvíc kamenitá od začátku až do konce. My jsme se hodně moc umravnili, až Viktor skoro zuřil, jak jedu pomalu. Nechali jsme ostatní auta nás předjíždět, třeba tři tovární Toyoty nás na prvních 200 kilometrech předjely úplně zběsilým tempem. Pro nás bylo samozřejmě důležité dovézt auto do cíle bez problémů, což se nám i dařilo. Jen ve dvou trialech jsme měli problém, jednou jsme zůstali viset na jednom velkém kameni a pak jsme čekali za motorkářem, až se zvedne a odjede. Nevyvarovali jsme se však ani defektům, zase pravé zadní kolo a hned dvakrát. Je vidět, jak ostatní měli problémy, dojíždějí s vylomenými koly a tlumiči trčícími z kapoty. To nám přineslo posun v celkové klasifikaci, protože dnes to opravdu vyžadovalo umravnit se. Zítra poslední etapa a uvidíme, co nám to v cíli celého Dakaru přinese!“

Štítky: , , , , , , , , ,

1 názor na “Rallye Dakar 2024 po 11. etapě: Prokop se v nejdrsnější etapě letošního Dakaru posouvá na skvělé páté místo”