rallye_dakar_2022-po_4etape-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciv

Ve čtvrté etapě si posádka Škodovky na Dakaru trochu pohoršila v celkovém pořadí, ale i tak pilot Ondřej Klymčiw myslí pozitivně. I přes drobný mechanický problém dorazila černá Škoda 130 LR zdárně do cíle a těší se na další etapy.

Čtvrtá etapa byla smolná tím, že se posádce bohužel nepovedlo projet jeden bod na trase, za což dostala penalizaci 150 trestných bodů. Podobná situace postihla podle Klymčiwa i další posádky, například včera celkově první a druhou, ale ty dostaly dokonce 500 trestných bodů.

Do bivaku ovšem škodovka nedojela beze škod. „Trefil jsem velkej kámen, bohužel jsem ho přes tu kapotu v tom velkým kopci neviděl a ohnul jsem tyč řízení.“ I přesto si po 4. etapě drží Ondřej Klymčiw s Tomášem Böhmem celkové 9. místo z téměř 150 startujících.

Do bivaku navíc dorazily další potřebné náhradní díly v podobě dvou nových sad předních tlumičů a šesti nových lamel spojky, takže je atmosféra o poznání uvolněnější. „Jsme pozitivní a zítra se určitě probudíme s bojovou náladou a půjdem na to,“ uzavírá Klymčiw.

Přidat komentář