rallye_dakar_2022-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciv

Druhá účast Škody 130 LR na Dakaru je zatím úspěšná. Česká posádka soutěží projíždí úspěšně a přestože včerejší etapa byla zrušená, dnes se opět vydala do závodu. A byl z toho opět pěkný úspěch.

Ondřej Klymčiw se ale stěžoval na to, že byly dnes příliš rychlé přejezdy. „Bylo to velmi náročný,“ říká Ondřej Klymčiw a dodává, že aby posádka stihla přejezd mezi třetí a čtvrtou rychlostní zkouškou, musela jet průměrnou rychlostí 80 km/h. Nebylo to ovšem po silnici, nýbrž v poušti, v terénu. „Měl jsem tam místama 120, Tomáš se bál.“ I kvůli tomu nakonec posádka jeden start asi o tři minuty nestihla.

Výsledkem je přesto dnes 13. etapové umístění a v celkovém hodnocení patří posádce škodovky 6. místo.

Škodovka drží, technické závady na ní žádné velké nejsou, jen zlobí spojka. „Jdeme do toho nadoraz. Dneska ta škodovka lítala vzduchem. Já myslím, že ani kluci, který to auto stavěli, Honza nebo Tomáš, si to nedovedou představit. Já bych jim přál, aby fakt jako zažili, co to auto vydrží,“ říká s úsměvem Klymčiw. I kvůli tomu zítra ráno dorazí letadlem dvě sady předních tlumičů.

3 komentáře

  1. Na Vašom mieste by som si skontroloval článok. Povedal by som ze meno jazdca je Klymciw a nie Klymciv. príde mi to ako veľká chyba

Přidat komentář