rallye_dakar_2022-po_5etape-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciw

Ondřej Klymčiw s Petrem Böhmem jsou po páté etapě na Rallye Dakar 2022 v cíli. Drží celkově třetí místo, ale byli smutní z toho, že dnešní třetí rychlostní zkouška z etapy byla zrušená.

Dnešní pátá etapa měla v rámci kategorie Dakar Classic tři rychlostní zkoušky. Posádka Škody 130 LR se shodla na tom, že první etapa byla povedená a škodovka nad soupeři získala výhodu díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti. Ondřej Klymčiw tuto etapu přirovnal k rychlostní zkoušce v závodech WRC.

Třetí etapu ale pořadatelé zrušili. „Třetí zrušená etapa nás mrzí, protože potřebujeme, aby ti, co jsou před námi nadělali co nejvíc chyb, protože my si věříme, že bychom ji zajeli líp než oni,“ říká Klymčiw a dodává: „Každej den, kdy se něco zkrátí, každej kilometr, tak nám samozřejmě ubývá šance je přeskočit.“

„Dneska nám to fungovalo, dneska to bylo fajn,“ doplňuje ho spolujezdec Tomáš Böhm. A potvrzuje to fakt, že do cíle dojela posádka Škodovky na Dakaru se skvělým výsledek a v celkovém hodnocení je na třetím místě.

Přečtěte si také:  25 let a čtyři generace. Tak šel čas s novodobou Škodou Octavia

Skvělou zprávou je, že technika drží. Jediný zádrhel, který stále přetrvává, je problém se spojkou, protože praskají lamely. Jinak ale auto po technické stránce drží a funguje. Stačí jen pravidelná údržba, preventivně se jen měnily poloosy. Na volný den, který bude v sobotu, je v plánu výměna všech čtyř tlumičů a důkladná kontrola auta.

Přidat komentář