rallye_dakar_2022-ondrej_klymciw-video_z_kabiny

Jízda v terénu není jednoduchá a na řidiče i techniku to vyžaduje velké nároky. Je potřeba umět číst terén a cítit auto. Jak to vypadá, když v terénu jedete ve stařičké škodovce? Na to se můžeme díky Ondřeji Klymčiwovi podívat. S kamerou nás pozve do auta při rychlostní zkoušce.

Rallye Dakar je podle závodníků nejtěžší závod na světě, protože závodníci za dva týdny ujedou v těžkém terénu tisíce ostrých kilometrů. Kromě klasického rychlostního závodu, kdy jde o co nejkratší čas, se jede i Dakar Classic, kde jde naopak o co nejpřesnější čas.

A tam máme nejedno horké želízko v ohni, přičemž tím nejlepším je na letošním Rallye Dakar 2022 posádka černé Škody 130 LR, kterou tvoří pilot Ondřej Klymčiw a navigátor Tomáš Böhm. Ti byli po páteční šesté etapě na 7. místě celkově a dokonce na skvělém třetím místě ve své kategorii (H1).

Díky přiloženému videu se můžeme podívat do kabiny na jednu z pátečních rychlostních zkoušek. A ani při jízdě pravidelnosti, která je úkolem při Dakar Classic, auto nejedou mnohdy úplně výletním tempem. Ba právě naopak…

Přidat komentář