rallye_dakar_2022-po_7etape-skodovkou_na_dakar-ondrej_klymciw

Dnešní 7. etapa se posádce černé škodovky bohužel tak úplně nepovedla a propadla se v celkovém pořadí o čtyři místa. Před pondělní etapou jim patří celkové 13. místo, ale flintu  do žita Klymčiw s Böhmem ještě neházejí.

„Hned v první navigační erzetě jsme zapadli. Asi na 5. kilometru,“ říká Ondřej Klymčiw a dodává, že během dne skoro zapadli ještě dvakrát. Oproti minulému týdnu jsou totiž teď závodníci v terénu, kde už je písek měkký a je potřeba s autem jezdit trochu jinak.

A protože vykopáním škodovky ztratila posádka Klymčiw Racing více než tři minuty času, rozhodl se pilot Ondřej Klymčiw, že se pokusí tuto ztrátu dohnat a jel po zbytek rychlostní zkoušky na plný plyn. Jenže se to neobešlo bez problémů, jak prozrazuje: „Přehlédli jsme dvojitý nebezpečí, auto šlo skoro na střechu. Asi v sedmdesáti.“ Škodovka naštěstí neutrpěla žádné velké škody a mohla pokračovat v jízdě. Etapu se ale ani tak nepodařilo dokončit ve stanoveném čase, takže následovala velká časová penalizace.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2022: Macík si v 10. etapě opět chystal lyžařské brýle, ale tentokrát čelní sklo vydrželo

Na to, jak oba zmíněné problémy na trati vypadaly, se můžeme podívat v tomto videu přímo z kabiny.

V dalších rychlostních etapách se ale dařilo lépe, když posádka Škody 130 LR dojela dokonce dvakrát na třetím místě. I tak se ale posádka Ondřej Klymčiw a Tomáš Böhm posunula z devátého až na třinácté místo celkově.

Přidat komentář