Na letošní Rallye Dakar se poprvé objevila i Škodovka. Se svým týmem ji tam pilotuje Ondřej Klymčiw a naviguje ho Petr Vlček. Poslední dny se jim ale lepí smůla na paty a vypadalo to, že ze závodů vypadnou. V úterý to se zničila převodovka, včera odešel motor a dnes upadlo kolo. Zítra se ale na start poslední etapy škodovka opět postaví.

Včera už to se Škodou 130 LR na Rallye Dakar 2021 vypadalo bledě. Auto začalo vařit a všechny jednoduché věci byly na místě vyloučeny a vypadalo to na těsnění pod hlavou. To se nakonec po odtahu do bivaku a následné opravě potvrdilo. Problém byl na druhém válci.

Motor se nakonec podařilo opravit a Ondřej Klymčiw s Petrem Vlčkem do závodu s velkou penalizací nastoupili i dnes. Ani tentokrát to ale nebylo bez problémů, což dokazuje zpráva, která z trati do týmu přišlo.

Potvrdilo se to. Upadlo pravé zadní kolo, protože se uštíply všechny štefty na náboji. Bylo potřeba ho celý vyměnit, ale kluci neměli díly u sebe, takže museli čekat na trati, až jim je tým doveze. Jenže to trvalo několik hodin, takže pořadatel jim etapu opět nezapočítal a místo toho dostanou další velkou penalizaci.

Pod videem na youtube, které tým zveřejnil – a vy ho můžete zhlédnout v úvodu – se objevil popisek: „Vypadá to, že dostáváme školení do posledního možného dne. Při předposlední etapě Rally Dakar 2021, před kterou jsme úspěšně vyměnili nový motor, nám upadlo kolo a museli jsme udělat nový náboj. Tak alespoň doufáme, že zítra bude podium klidné a konečně si oddychneme.“

Přečtěte si také:  Škoda přestane prodávat auta se spalovacími motory v roce 2035. Je to jasná věc, změnit už to nejde

První zkouška ohněm na Rallye Dakar 2021 je tedy pro tým i pro škodovku náročná, ale díky tomu je spousta nových poznatků a námětů na zlepšení do příštího roku. Držíme palce a zítra se těšíme na finální bedně!