dakar_2021-po11etape-martin-prokop

Předposlední etapa letošního Dakaru měla být dlouhá a těžká. A skutečně byla. I přes několik krizových momentů se posádka Benzina Orlen Teamu udržela mezi nejlepšími deseti v klasifikaci etapy a stále jí náleží i devátá příčka celkového pořadí.

Unavený Martin Prokop se v cíli náročné etapy rozhovořil: „Dnes to bylo šílené a jsem rád, že jsme zpátky v bivaku s funkčním autem. Nevím, jestli to byla nejtěžší etapa, ale určitě byla nejhorší. Byla dlouhá a plná kamení, které nebylo ani pořadatelem nahlášené a opravdu to bolelo. Na dvacátém kilometru jsme prorazili gumu a výměna nám trvala celkem dlouho, protože poškozené kolo jsme dlouho vraceli do auta. Pak jsme jeli několik hodin v prachu za pomalejšími auty, které ale nešlo předjet. V kamenitých řečištích jsme měli několik krizovek a auto dostávalo šíleně zabrat. Na posledních sto kilometrech přišly duny v kombinaci se spoustou kamení a po špatném odbočení jsme v jednom místě spadli ze srázu a zapíchli jsme se předkem auta do země. V dalším okamžiku jsme zase po přeskočení duny dopadli tvrdě na velkou skálu přímo motorem. V tu chvíli jsem myslel, že je po autě a pro nás to znamená konec závodu. Shrek ale pořád jede a zvládl dnes dojet do cíle. Výsledek v top 10 jak v etapě, tak v celkovém pořadí je skvělý, ale dnes nám ty chybičky vzaly docela dost minut a ztratili jsme kontakt s osmým De Villiersem. I z dílčích etapových výsledků jsem letos nadšený. Nevím, kolik toho můžeme v poslední páteční etapě ještě získat, ale dá se toho dost pokazit. Je potřeba jet v tempu a čekat jestli někdo neudělá nějakou navigační chybu nebo třeba defekty. Taháme sice za kratší konec, ale nevzdáme to, cíl Dakaru a umístění v top 10 je blízko!“

 

Do cíle letošního Dakaru a na cílovou rampu v Jeddah tak nyní zbývá jen posledních 225 měřených kilometrů závěrečné dvanácté etapy.