dakar_2021-po3etape-martin_prokop- (1)

Letošní Dakar začal posádce Benzina Orlen Teamu zase chutnat! Martin Prokop s Viktorem Chytkou zdolali 403 měřených kilometrů třetí etapy bez zaváhání jako sedmá nejrychlejší posádka a výborný výsledek je posunul na desáté místo celkové klasifikace.

„Dneska to byla hodně rychlá etapa, které osobně moc nemusím, ale chytli jsme dobrý rytmus, auto bylo fantastické a Viktor předvedl skvělou práci. Našli jsme všechny body a dokázali si u toho zachovat parádní rytmus a rychlost. Nemyslím si, že bych nějak extrémně ‚tahal‘, ale byla to prostě čistá jízda, kterou jsme si užili. Opravdu dobrá etapa a jsme rádi, že jsme si po včerejším nezdaru spravili chuť,“ komentoval třetí etapu Martin Prokop.

„Pořadatelé nás letos konečně pustili do pořádných dun, kde nás nechali pěkně potrápit. Duny jsou díky vyšším teplotám měkčí, než vloni, takže člověk musí přemýšlet, jak je vyjet a díky ostrým větrům mají také hodně ostré hrany. Jede se kolmo nahoru a kouká se do nebe. Zároveň tam ale dnes byly opět trialové úseky v kamenech,kde jsme jeli opatrně na jedničku nebose hrabali nahoru po skalisku.Aby té rozmanitosti nebylo málo, z telemetrie jsme zároveň vyčetli, že ze tří a půl hodiny v etapě jsme jeli 58 minut v omezovači 180 km/h,“ dodává Prokop.

dakar_2021-po3etape-martin_prokop-2

Hodnocení přidává i Viktor Chytka, kterému po druhé etapě do řeči příliš nebylo: „Třetí etapa byla naštěstí bez navigačního zaváhání, i díky tomu že jsem konzultoval styl značení v roadbooku shodně zkušenými navigátory. Dnes tam byly stejné situace v kaňonech a již jsem se nenechal znejistět jiným kurzem, což mne těší. Máme radost, že jsme se pořádně svezli a kromě dun jsme si užili i vysokých rychlostí, ve kterých se nám letos jede oproti loňsku hodně dobře. Vidím na Martinovi, že se již oklepal z té předloňské havárie v Maroku a drží plyn i přes horizonty na planinách, kde ještě vloni trochu ubíral plyn. Musíme věřit, že tam nikde nebude nějaká díra, ale jinak se o přední příčky bojovat nedá.“

Ve středu se přesouvá dakarská karavana dlouhým přejezdem do hlavního města Saúdské Arábie Rijádu