rallye-dakar-2019-tomas-ourednicek-etapa-7-1

Sedmá etapa Rally Dakar, vedoucí kolem nádherného města San Juan de Marcona, přinesla posádce Ouředníček – Křípal ve speciálu Ford Raptor #332 umístění v TOP 20. Tomáš Ouředníček s Davidem Křípalem dokončili pondělní etapu na 27. místě. V celkovém pořadí tak vybojovali 20. místo a v kategorii T1.1 dokonce skvělé 9. místo.

Pilot Tomáš Ouředníček byl po dokončení sedmé etapy 41. ročníku Rally Dakar s výsledkem poměrně spokojen. „Máme za sebou další těžkou etapu, která pro nás byla na druhou stranu pěkná. Trať byla hodně těžká, s proměnlivým terénem. Střídaly se těžké duny a hodně rozbité kamenité pisty. Bohužel jsme trošku zaváhali. Vsadili jsme na jistotu v dunách a zvolili nižších tlak v pneumatikách. Díky tomu jsme nemohli jet na kamenitých pistách naplno. V dunách se nám to ale vyplatilo. Dařilo se nám a předjeli jsme řadu aut. Byl tam výjezd na jednu šílenou, hrozně vysokou dunu, s velkým bočním náklonem. Pořád se nám nedařilo vyjet. Stála tam spousta kamionů a aut. Všichni to zkoušeli, ale nešlo to. Nakonec se nám dunu podařilo objet a z druhé strany jsme si ten bod vzali. To nás hrozně nakoplo. Cestou jsme potkávali mnoho, bohužel českých, kamionů, které tam asi stojí až do teď. Skončil tam Martin Kolomý se závažnou poruchou, totálně tam zapadl Martin Šoltys, Aleš Loprais nabral velkou ztrátu, ale už je v cíli. Nám se pak jelo pěkně. Udělal jsem chybku, kvůli které jsme zapadli na vrcholku malé dunky. Auto jsme chvilku vyprošťovali, a pak jsem tu chybu pro jistotu zopakoval, takže bych si nejradši nafackoval. David skvěle navigoval a auto opět fungovalo bez problému. Jsme rádi, že se výsledek malinko zlepšil, a za každou cenu se ho pokusíme udržet,“ zhodnotil Tomáš Ouředníček včerejší den.

Navigátor David Křípal k tomu dodal: „Užili jsme si to. Byla to nakonec pěkná etapa. Ty hodně náročné duny, které organizátoři slibovali, těžké opravdu byly, ale jelo se nám pěkně, protože auto funguje naprosto skvěle. Bohužel naši týmoví kolegové – Martin Prokop s Jendou Tománkem – spadli z duny do obrovské díry a Martin si dost narazil ruku. Má strašné bolesti, ale zkusí pokračovat…“

Navzdory nárazu dosáhla posádka Prokop – Tománek se speciálem Ford Raptor #305 cílové pásky s desátým nejlepším časem a v celkovém hodnocení tak obsadila 7. příčku.

🇨🇿 Martin je zpět v bivaku po dnešní sedmé dakarské etapě. Větší ztrátu bohužel nabral po bolestivém zranění, které si způsobil po tvrdém dopadu auta. Více ve videu a další info budeme přidávat. Nyní Martin míří na RTG.🇬🇧 Martin back in biouvac after Stage 7. Bigger time loss due to painful wrist and finger injury which happened after huge drop on cca km 60. Now heading to RTG, more info soon.

Zveřejnil(a) Martin Prokop dne Pondělí 14. ledna 2019

Naštěstí ani prsty, ale ani zápěstí nejsou zlomené a Martin Prokop tak může do dnešní osmé etapy vyrazit. Na zápěstí má sice sádru, ale snad ho to nijak výrazně neomezí.

🇨🇿 Dobré ráno z Dakaru, vyrážíme do osmé etapy! Díky všem fans za podporu 👐🇬🇧 Good morning from Dakar, we are heading the 8th stage! Thanks for support to all fans 👐

Zveřejnil(a) Martin Prokop dne Úterý 15. ledna 2019

Průběžné pořadí Rally Dakar 2019 kategorie automobilů po 7. etapě:

1. STEPHANE PETERHANSEL #304 (Mini)
2. NANI ROMA #307 (Mini)
3. CARLOS SAINZ #300 (Mini)
10. MARTIN PROKOP #305 (Ford)
27. TOMAS OUREDNICEK #332 (Ford)