Rally Dakar 2015: Zubatá žába je na Dakaru! Kolomý věří ve štěstí.

Autor: Tisková zpráva - 13. 1. 2015


Kategorie kamionů má za sebou odpočinkový den, ve kterém do bivaku v Iquique dorazila opožděně zubatá žába, talisman Martina Kolomého. Posádka věří, že se ji ve druhé části slavné rallye Dakar budou vyhýbat problémy a vystoupá pořadím ještě výše.

150112_dakar_1

„Konečně k nám dorazila naše žába, která se trochu zdržela v Praze,“ uvedl Kolomý. Žába je pražanda? Zazněl jeden z dotazů. „Ne, ale prodloužila si v Praze Silvestra. Jsem určitě rád, že je tady, protože nám pokaždé nosila štěstí. To jsme teď neměli, když jsme leželi na boku. Doufám, že nám to ve druhé polovině Dakaru vynahradí, když je tu už s námi.“

150112_dakar_2

Jezdci si po dlouhých osmi dnech mohli odpočinout a nabrat síly na zbylých pět etap. To ovšem neplatilo pro mechaniky týmu TATRA Buggyra Racing. „Na Tatře jsme udělali vše, co jsme mohli. Proběhla kontrola motoru, náprav, brzd, převodovky, diferenciálu, rámu a všeho, co na autě vidíte. Dnešek má takové vtipné pojmenování, odpočinkový den, ale když se podíváte, jak tu kluci makají, je každému jasné, že my si neodpočineme,“ poukázal technický ředitel Robin Dolejš na mylnou představu o volném dni.

150112_dakar_3

Ve dni volna se na zbytek rallye Dakar připravoval také organizační tým, který se po čtyřech dnech v Iquique začne opět přemisťovat z bivaku do bivaku. „Dnes nás čeká dlouhý přejezd a stoupání do 3000 metrů nad mořem, kde je umístěný další bivak. Co máme zprávy, tak nahoře se pohybuje teplota okolo nula stupňů Celsia, a tak to bude náročné. Věřím, že jsme na zbytek Dakaru připraveni a pokusíme se posunout pořadím ještě vzhůru,“ prozradil plány týmu TATRA Buggyra Racing manažer Jan Kalivoda.

150112_dakar_4

Na posádky čeká v úterý přejezd o celkové délce 88 kilometrů. Daleko větší porci kilometrů má však měřený úsek, a to 450. Náročné stoupání z jednoho do třech kilometrů nadmořské výšky čeká na účastníky Dakaru sedmdesát kilometrů před cílem této dlouhé etapy. Na obtížnost etapy poukázal i technický delegát Fabien Calvet: “Dnešní etapu hodnotím jako možná nejobtížnější na letošním Dakaru. Zcela určitě prověří jezdce i jejich techniku.”

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru