lamborghini huracan

Když si půjčíte auto v zahraničí, neznamená to, že můžete porušovat dopravní předpisy. Přesvědčil se o tom jeden Brit, který si v Dubaji půjčil supersport, a radar ho během jeho čtyřhodinového ježdění vyfotil 33 krát.

Je jasné, že když si půjčíte supersport, který může vlastnit jen hrstka lidí, chcete si ho pořádně užít. Tak nějak se očekává, že podle předpisů asi tak úplně jezdit nebudete. Když už tomu tak bude, je potřeba je porušovat alespoň na místech, kde by se vám nemělo nic stát z pohledu zdraví, ale také pokut.

To jeden řidič z Velké Británie neřešil a radar ho s půjčeným Lamborghini Huracán vyfotil více než třicetkrát. Minimálně při jedné z jízd mu radar naměřil přes 230 km/h. Bude to mít hodně drahé, celková výše pokut se podle dostupných informací nasčítala na v přepočtu těžko uvěřitelný více než jeden milion korun.

Zaplacení pokuty se Brit nevyhne, protože v půjčovně Saeed Ali nechal jako zástavu svůj cestovní pas, bez kterého nemůže odcestovat. Půjčovna mu ho nevrátí do té doby, než mladík pokutu zaplatí. O této skutečnosti byly informovány také tamější britské úřady tak, aby se z toho nemohl vykroutit nahlášením ztráty svého cestovního dokladu.

Myslíme, že tento 25letý britský turista už bude maximální povolenou rychlost dodržovat do konce svého života…