Puma se připojila k oslavám padesátin legendárního modelu Porsche se stylovou edicí tenisek

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche -  11. 6. 2022


V roce 1972 bylo poprvé představeno Porsche 911 Carrera RS 2.7 a to na autosalonu v Paříži. Jeho jméno má připomínat silniční závod Carrera Panamericana, v němž Porsche v roce 1954 vyhrálo ve své třídě. Šlo o první model, který nesl jméno Carrera a ve své době byl nejrychlejším sériově vyráběným německým vozem, když zvládl rychlost až 245 km/h. A tahle legenda si zaslouží připomenutí, především proto, že letos slaví 50. narozeniny.

V rámci oslav se Porsche spojilo se značkou Puma a společně představili tenisky Puma x Porsche Suede RS 2.7. Vyrobeno bude pouze 500 párů bot, stejně, jako bylo vyrobeno pouze 500 modelů Carrera RS 2.7. Boty budou k dispozici v deseti barvách inspirovaných barvami vyrobených vozů. Osm barevných kombinací bude k dispozici po celém světě, ale oranžovo-černé budou k dispozici jen v Holandsku a bílo-černé jen v Japonsku.

Kromě speciálních Porsche barev dostanou boty také motiv RS 2.7 na zadní straně a po stranách, a jméno vozu a číslo páru po stranách. Ceny budou různé, ale například ve Francii vyjdou na 120 eur, tedy asi 3000 Kč. Nicméně právě tam jsou v současné době vyprodané a je dost dobře možné, že se rychle objeví na různých aukčních serverech za mnohem vyšší cenu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *