PSA-novy-motor-12-puretech-turbo-TYCHY

Skupina PSA dnes spouští novou montážní linku na výrobu benzínového tříválcového motoru Turbo PureTech v Tychy. Slavnostního zahájení se zúčastnili Jadwiga Emilewicz, polská ministryně pro podnikání a technologie, Carlos Tavares, předseda představenstva skupiny PSA, a zástupci místních orgánů, vedení továrny a zaměstnanců.

Benzínový motor EB Turbo PureTech, oceněný již čtyřikrát v řadě titulem Mezinárodní motor roku, získává díky této nové montážní lince další mezinárodní rozměr. Motor EB (verze Atmo a Turbo), který se v současnosti vyrábí ve Francii (Douvrin, Trémery) a v Číně (Siang-jang), se od roku 2019 budou vyrábět i v Maďarsku (Szentgotthárd) a v Maroku (Kenitra) a od roku 2020 i v indickém městě Hosur.

K dnešnímu dni bylo vyrobeno 3,8 milionu motorů EB. Tato další kapacita reaguje na nárůst poptávky, k němuž přispěla zejména výroba nových modelů Opel/Vauxhall používajících platformy a technologie skupiny PSA. Tento vysoce výkonný motor přispívá ke snižování emisí CO2. Jeho spotřeba paliva se snížila průměrně o 4 % v porovnání s předchozí generací.

Výrobní závod v Tychy prošel modernizací, takže je nyní na úrovni standardů skupiny PSA: využívá nové technologie, nová zařízení a nové informační systémy, aby byla zajištěna optimální kvalita výroby, k níž přispěla i řádná proškolení výrobních týmů. Umístěním produkce motorů do Tychy došlo také k přiblížení výrobních závodů automobilů a závodů zaměřujících se na produkci automobilových dílů, což přináší zvýšení efektivnosti organizace výroby.

„Chtěl bych zdůraznit skutečnost, že týmy v Tychy prokázaly schopnost zlepšit svůj výkon, což nám umožnilo uskutečnit investice potřebné pro modernizaci závodu, kdy nyní můžeme tento opravdu špičkový motor vyrábět. Továrna v Tychy nyní může optimisticky hledět do budoucnosti; bude znamenat významný příspěvek k výrobní struktuře skupiny PSA, jejíž organizace umožní výrobu motorů pro všech našich pět značek a zajistí odpověď na rostoucí poptávku po tomto oceněném motoru,“ prohlásil Carlos Tavares, předseda představenstva skupiny PSA.

„Továrna v Tychy je jako součást skupiny PSA zpět ve hře a všechny týmy jsou odhodlány reagovat na nové výzvy, které před námi stojí. Závod prošel díky potřebným investicím rozsáhlou modernizací, díky níž se řadí mezi nejmodernější továrny na výrobu motorů v  Evropě. Jsme hrdí na to, že můžeme přispět k přechodu na benzínové motory PureTech s  nízkými emisemi,“ uvedl Arkadiusz Suliga, ředitel továrny v Tychy.