2021-ford_mustang_mach_e-elektromobil-nehoda
Foto: azfullsizebronco via the_xcalibur @ Instagram

Nehody se stávají i nejnovějším automobilovým modelům. A nevyhýbají se ani elektromobily. Za sebou to má, zdá se, i vůbec první Ford Mustang Mach-E. Posádka naštěstí nehodu přežila jen s lehkými zraněními.

Fotografie nehody se objevily na instagramu – celý příspěvek si můžete prohlédnout níže – a ukazuje elektrický Ford Mustang Mach-E, který má poškozené snad všechny části karoserie. Nehoda se prý stala kvůli vysoké rychlosti a nezvládnutí řízení.

Přečtěte si také:  BMW zahájilo v továrně Dingolfingu sériovou výrobu elektrického SUV iX

Zbylý vrak auta byl odvezen na parkoviště prodejce Sanderson Ford ve Phoenixu v Arizoně. Podle fotek je jasné, že auto skončilo koly nahoru a sunulo se po kapotě. Opravdu hodně je zničená celá přední část, nejvíce na straně spolujezdce, ale kabina zůstala prakticky bez poškození. Škody jsou ale tak vysoké, že se dá odhadnout, že půjde o totální škodu.

Ford Mustang Mach-E je nabízen v několika variantách, lišících se nejen použitou technikou (pohonem zadních nebo všech kol), ale zejména technickými daty a celkovým dojezdem (Ford to označuje jako standardní a prodloužený dojezd).

Varianta s větším akumulátorem a pohonem jedné nápravy nabídne dojezd až 600 km. Pro konfiguraci s prodlouženým dojezdem a pohonem všech kol Ford udává nejvyšší výkon 248 kW/337 koní a točivý moment 565 Nm. Sportovní verze GT potěší řidiče 342 kW/465 koňmi a 830 Nm a z nuly na 100 km/h dokáže zrychlit za méně než pět sekund.

Systém pohonu všech kol Mach-E 4X nezávisle rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní nápravu. Podle Fordu je výsledkem „ještě lepší akcelerace i ovladatelnost než u modelů se zadním pohonem“. Tento pohon prošel náročným testováním na mokrém i zasněženém povrchu. Chybět nebudou ani brzdiče Brembo Flexira a Mustang Mach-E GT je vybaven adaptivními tlumiči pérování MagneRide.

Přečtěte si také:  Podle Deutsche Bank jsou elektromobily drahé a neefektivní. Bohatým je prý financují chudí

V České republice bude možné Ford Mustang Mach-E objednat v průběhu letošního roku. Předpokládaná cena by měla činit 1 299 900 Kč vč DPH pro verzi se zadním pohonem a Mustang Mach-E AWD startuje od 1 699 900 Kč. V nabídce je i speciální verze Mustang Mach-E First Edition za 1 799 900 Kč, který se bude vyrábět v omezeném počtu. Standardně se dodává s celoplošnou panoramatickou střechou, audiosystémem B&O s 10 reproduktory, inteligentními asistenčními technologiemi a exkluzivním lakem v modrém metalickém odstínu Grabber (to je právě havarované auto).

Přidat komentář