mlady-ridic-2

Britská autoškola Young Driver se rozhodla udělat průzkum toho, čeho se za volantem mladí a ještě nezkušení řidiči nejvíce bojí. Ptala se tisícovky takových šoférů a to hlavně proto, aby se pak na tyto strachy mohla při výuce zaměřit. A výsledky asi nejsou překvapením. Dokonce jsme přesvědčeni, že přesně také děsy mají za volantem nováčci z řad řidičů i u nás.

Průzkum ukázal, že více než třetina nových řidičů se aktivně vyhýbá silnicím a trasám, na kterých jim není příjemně, nebo místům, která jsou podle nich nebezpečná. 27 % všech dotázaných nerado parkuje v blízkosti jiných aut a raději hledají místo jinde. Zároveň tato skupina uvedla, že mají hrůzu z parkování do malých parkovacích míst nebo celkově do malých prostor. 36 % se děsí podélného parkování.

Vyzkoušel jsem si znovu autoškolu. Jak jsem dopadl?

22 % dotázaných řidičů přiznalo, že raději jede delší objížďkou jen proto, aby se tak vyhnulo složité křižovatce nebo kruhovému objezdu s více jízdními pruhy. Každý třetí dotázaný pak uvedl, že mu nejsou příjemné silnice s více pruhy.

Velmi zajímavé také je, že 10 % dotázaných by bylo více v klidu, kdyby jejich spolujezdec měl pedály, jaké mají v autoškolách a mohl tak řidiči pomoci v náročných situacích. Mezi ty, které by si takovou příplatkovou výbavu zasloužily, je podle dotázaných chvíle, kdy se musí rozjet do kopce. Pro velkou spoustu řidičů je to něco, jako noční můra.