2021-Honda_HR-V_eHEV- (10)

Nový výzkum společnosti Honda Motor Europe zjistil prostor pro prohloubení znalostí u řidičů benzinových a naftových vozidel, pokud jde o elektrifikované vozy. Údaje nashromážděné od 5 000 řidičů z celé Evropy, kteří v současnosti jezdí benzinovými a naftovými vozy, ukazují, že téměř dvě třetiny (61 %) řidičů se při vyhledávání informací ohledně hybridních a elektrických vozů (EV) cítí zmateno kvůli technickému slangu (40 %), absenci uživatelských zkušeností nebo spolehlivých příkladů ze skutečného života (31 %) a kvůli nejasným pojmům a frázím (30 %).

Navzdory tomu, že více než polovina (58 %) řidičů považuje elektromobily a hybridní vozidla za budoucnost motorismu – a pětina (21 %) uvedla, že si takové vozidlo plánuje v následujících dvou letech pořídit, každý desátý (10 %) řidič benzínového nebo naftového vozu by své plány na nákup odložil, pokud by se setkal s matoucí terminologií.

Přečtěte si také:  Nové Lamborghini Countach vypadá na silnici fenomenálně. A zní ještě líp

Aby společnost Honda pomohla tento zmatek překonat, vytvořila nový on-line nástroj, který nabízí jednoduché překlady běžně používaných frází a technologií týkajících se hybridních a elektrických vozů.

Hesla vysvětlená týmem současných vlastníků elektromobilů a hybridních vozů společnosti Honda pomohou zájemcům o koupi vozu porozumět výhodám elektrifikovaného vozu. Tým přeložil matoucí terminologii týkající se elektrifikace s využitím osobních zkušeností a příběhů ze života.

Podle průzkumu Toyoty si řada lidí myslí, že elektromobily mají i spalovací motor

„Z našeho výzkumu vyplývá, že mnoho evropských kupujících vozidel odrazuje od přechodu na hybridní a elektrické vozy to, že je považují za příliš matoucí. Více než čtvrtina řidičů benzínových a naftových vozů uvedla, že se budou držet toho, co znají, protože nerozumí dané technologii, takže je jasné, tento problém je třeba řešit. Naši překladatelé e:TECHNOLOGIE vám chtějí pomoci. Vysvětlují ekologické a ekonomické výhody přechodu na elektrifikované vozidlo a překládají technický sleng, aby byl srozumitelný všem,” tvrdí Honda.

Rozšířené omyly

Kromě vysvětlení rozdílu mezi paralelními, slabými a samonabíjecími hybridními vozy nebo podrobností o pomalém, rychlém a extra rychlém nabíjení překladatelé e:TECHNOLOGIE také boří rozšířené mýty o hybridních a elektrických vozech.

Například více než čtvrtina (27 %) dotázaných nevěří, že by dojezd elektromobilu vyhovoval jejich každodenním potřebám, zatímco téměř pětina (18 %) řidičů benzínových a naftových motorů se domnívá, že elektromobily vyžadující větší údržbu než jejich současný vůz.

honda_elektroslovnik

Navíc jeden z deseti (9 %) evropských řidičů se domnívá, že při jízdě v hybridním voze v plně elektrickém režimu nemohou používat rádio, topení ani klimatizaci. V důsledku těchto mylných představ třetina (32 %) respondentů uvedla, že se stávajícím nedostatkem znalostí by jim používání elektromobilu nevyhovovalo.

Přečtěte si také:  Podle průzkumu Toyoty si řada lidí myslí, že elektromobily mají i spalovací motor

Rozšiřující se řada akumulátorových elektrických a hybridních vozů společnosti Honda již vyvrací mnohé z těchto omylů, přičemž každý z nich poskytuje přesvědčivou kombinaci účinnosti a citlivého výkonu a zároveň mimořádný vnitřní prostor a všestrannost. Pokročilá technologie dvoumotorové hnací jednotky e:HEV značky Honda je již standardem u zcela nových modelů HR-V, CR-V, Jazz a Crosstar. V příštím roce společnosti Honda uvede na trh oceňovaný plně elektrický model Honda e a zcela nový model Civic e:HEV. Je tak na nejlepší cestě splnit plán elektrifikovat do roku 2022 všechny hlavní modely nabízené v Evropě.

Více o týmu překladatelů e:TECHNOLOGIE společnosti Honda se dozvíte na: https://translator.honda.cz/

Přidat komentář