1886-Benz_Patent-Motorwagen
Foto: Mercedes-Benz

Na Nürburgringu se obvykle řeší sekundy, maximálně desítky sekund, ale existuje i auto, kde budete řešit desítky minut. Když totiž na tuhle epickou trať vezmete třeba úplně první auto Mercedesu: Benz Patent-Motorwagen. Zajet jedno kolo na Severní Smyčce vám zabere víc než hodinu.

Takový nápad dostal počítačový hráč a youtuber Jimmy Broadbent, který si Benz Patent-Motorwagen vzal v počítačové hře Assetto Corsa, tedy jednom z těch velmi dobrých simulátorů. Auto bylo vytvořeno uživatelem SATLAB. Jeho tvorba zabrala dlouhých 10 měsíců, ale nakonec se povedlo. Bylo potřeba jej důkladně namodelovat, ale také „naladit“ jízdní vlastnosti. A to rozhodně nebyla legrace.

Přečtěte si také:  Hyundai i30 N a Kona N na závodním okruhu. Slovakia Ring ukázal, že jde o opravdu schopná auta

Psal se rok 1886, kdy vznikl Benz Patent-Motorwagen. Je to vůbec první auto, které vzniklo pod značkou Mercedes-Benz. Je to dvoumístná tříkolka, auto jako takové ještě úplně nepřipomíná. Zážehový, kapalinou chlazený jednoválec s litrovým objemem je umístěný vzadu a pohání zadní kola. Jeho výkone byl pouhých 0,6 kW/0,8 koně při 400 ot./min. Převodovka byla jednostupňová a maximální rychlost byla 16 km/h.

Do hry ale muselo auto dostat výkon alespoň jednoho koně, protože jinak by nebylo schopné se ani rozjet. Také se nedá ovládat prostřednictvím umělé inteligence, takže s ní nemohou jezdit soupeři. Opět je to kvůli malému výkonu.

Vzhledem k maximální rychlosti 16 km/h a délce Severní Smyčky Nürburgringu vám musí být jasné, že tohle bude zatraceně dlouhé kolo. V některých místech, kde trať vede z kopce, je dokonce lepší nechat auto jet na neutrál, protože se rozjede na výrazně větší rychlost, někde dokonce až 70 km/h. Do kopce ale naopak občas motor nestačí. Výsledkem je tedy čas kolem 80 minut. Na část toho se můžete podívat v přiloženém videu. 

Přečtěte si také:  Test: s obytným Mercedes-Benz Marco Polo Activity 300 d 4MATIC ArtVenture v italských Alpách

Mimochodem, je to na tomto okruhu oproti nejrychlejšímu Mercedes-Benzu skoro 12x pomalejší. Mercedes-AMG GT Black Series totiž okruh zajel za 6 minut a 43 sekund.

Přidat komentář