Pro Bugatti je kombinace černé a žluté typická. Její historie sahá až k samotnému zakladateli

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Bugatti - 16. 8. 2022


Když se řekne Bugatti, řada lidí si asi vybaví především ten typický modrý lak karoserie. Ovšem v historii značky má místo úplně jiná barva, respektive dvě barvy. Řeč je o kombinaci černé a žluté, kterou si zamiloval už sám Ettore Bugatti.

Tato kombinace barev se v historii značky několikrát opakuje, naposledy třeba v roce 2020 u modelů Chiron Pur Sport, který byl černý v kombinaci se žlutou barvou Jaune Molsheim. Už název té žluté nenápadně odkazuje na její původ, který je poměrně zajímavý.

Sám Ettore Bugatti totiž na svých vozech preferoval hlavně černou barvu. Když se ale jeho společnost začala rozvíjet, chtělo to podle něj přidat nějakou další barvu, která doplní styl Art Deco, který definoval tehdejší modely značky.

Přečtěte si také:  Bugatti Chiron končí, výrobní kapacita už byla definitivně naplněna. Dočkal se také poslední zákazník Chironu Super Sport 300+

Jenomže kde tu další barvu najít? Traduje se, že Ettore se pro inspiraci rozhlédl po domě v Moslheim, kde žil. A zaujaly ho staré trámy v takové žluto hnědé barvě. A bylo vyřešeno. Tím bylo rozhodnuto, že vedle černé bude do palety barev značky Bugatti přidána také žlutá barva, která se proslavila na modelu Type 41 Royale.

A pak to nabralo rychlý spád, především ve chvíli, kdy kombinací černé a žluté Bugatti nalakovalo Bugatti Type 55, tedy závodní roadster navržený synem zakladatele značky Jeanem Bugatti. A v roce 1934 automobilka touto kombinací barev nalakovala úplně první Bugatti Type 57 Grand Raid Roadster Usine.

Přečtěte si také:  Šéf Bugatti a Rimacu si na krizi rozhodně nestěžuje. Bohatí zákazníci utrácejí dál

Achim Anscheidt, ředitel designu Bugatti řekl: „Téměř vše, co děláme, má inspiraci v rodině Bugatti. Proto pro nás a náš designový tým zůstává černá a žlutá tak důležitou kombinací. Samozřejmě se vždy snažíme o několik inovací, ostatně, Ettore by nesouhlasil se slepým následováním tradic jen proto, že jsou to tradice. Ale tyto barvy budou navždy spojeny jak s naším zakladatelem, tak se značkou Bugatti.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek