servis-podzimni-pece-o-auto

Připravte svůj vůz na zimu! Jedině tak ji přečká bez úhony! A vy s ním!

Autor: Komerční sdělení - 10. 10. 2019


Na podzim vozidlu nesvědčí nízké teploty, prudký déšť, mlha ani bláto. Když se pak v zimě přidají mráz, sníh a sůl, je na katastrofu zaděláno. Jak se jí vyhnout?

Podzimní a především nadcházející zimní měsíce dávají automobilům pěkně zabrat. Trpí autobaterie, pneumatiky, lak i samotní řidiči. Naštěstí existují úkony, jejichž prostřednictvím je možné negativní následky zimních měsíců, když ne přímo eliminovat, tak alespoň minimalizovat. O jaké se jedná?

Máte přezuto?

V první řadě svému automobilu nezapomeňte přezout zimní pneumatiky. I přesto, že je tato povinnost uzákoněná, jsou mezi námi tací, kteří zkrátka zapomenou. Pak je překvapí první sníh, a na problém je zaděláno. Snad žádného řidiče není třeba upozorňovat, že jízda na zledovatělé vozovce na letních pneumatikách je velmi riskantní. Ba dokonce život ohrožující!

V jakém stavu je vaše autobaterie?

Nejvíce v zimních měsících trpí autobaterie. Škodí jí nízké teploty a paradoxně i její nečinnost. Pokud tedy váš vůz delší dobu stál v garáži, rozhodně před jízdou zkontrolujte její stav, jestli nepotřebuje dobít, popřípadě přímo vyměnit.

Máte čisté čelní sklo a funkční stěrače?

Jednou z hlavních záruk bezpečnosti při jízdě je čisté čelní sklo. Řidič na cestu v první řadě musí dobře vidět. Před každou jízdou se proto ujistěte, zda máte doplněnou nemrznoucí kapalinu do ostřikovačů. Její absence může jízdu pěkně znepříjemnit. V této souvislosti pamatujte i na stav stěračů. Stírají? A nezanechávají za sebou šmouhy? Pokud ano, jsou zralé na výměnu!

Jak jsou na tom světlomety?

Ze stejného důvodu pravidelně kontrolujte i stav světlometů. Svítí? Najde jen o to, abyste za nepříznivých světelných podmínek viděli vy sami, ale abyste i vy byli viděni ostatními účastníky dopravního provozu.

Jste řádně pojištěni?

Víte, co se říká? Že smůla nechodí po horách, ale po lidech. K havárii zkrátka může dojít, i když pro bezpečnost jízdy uděláte maximum. Pro tyto případy slouží pojištění – povinné ručení a havarijní pojištění. Nezapomeňte ani na doplňkové připojištění čelního skla, jehož výměna by vás mohla vyjít pěkně draho! Mějte na paměti, že toto pojištění nebývá součástí havarijních pojistek!

Přečtěte si také:  Kvalita aut v autoškolách je v mnoha případech tristní. Měla by se změnit legislativa?

Bezpečnost na prvním místě

Na každou jízdu se vydávejte odpočinutí a především nikam nespěchejte. Mohli byste totiž skončit úplně někde jinde, než jste zamýšleli. V lepším případě v nemocnici a v tom horším v márnici. Tak, šťastnou cestu!

Povinne-ruceni-porovnani-online

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek