Čím to je, že některá super auta tak moc trpí na požáry? Možná vysokými otáčkami, možná vysokou teplotou, která je u takových aut v motorovém prostoru. Faktem je, že častěji na požáry trpí italské supersporty, ale čas od času se nevyhnou ani těm německým.

Jedním takovým, které zahořelo, je Porsche 911. Velmi vážný požár jednoho takového se odehrál na okruhu Nürburgring. Za požárem prý stojí olej, který z motoru unikl na výfukové potrubí, kde se vinou vysoké teploty okamžitě vznítil. Ačkoliv byli hasiči u požáru během několika sekund, z auta toho moc nezbylo. Je velkým štěstím, že si posádka auta všimla ohně už v jeho počátcích, a tak stihla zastavit a z auta vystoupit.

Celý incident měl ještě jednu dohru. Vzhledem k likvidaci samotného požáru, ale i jeho následků musela být trať pro turistické jízdy na dvě hodiny uzavřena. Majitel auta tak kromě starostí se svou škodou bude muset řešit i škodu, která vznikla samotnému okruhu. V případě volných jízd totiž vedení Nürburgringu účtuje všechny škody, které řidič při nehodě nebo třeba požáru způsobí. A v tomto případě to rozhodně nebude levné.