Policistům pomohl tip od veřejnosti - ilustrační obrázek

Před několika málo dny jsme vás informovali o případu ukradeného Audi i s dítětem uvnitř. Stalo se to v Praze, když řidička nechala auto nastartované před budovou školy, kam šla vyzvednout svou dceru. Auto zůstalo nastartované, aby jejímu druhému dítěti (několikaměsíčnímu miminku) nebyla zima. Jenomže příležitost dělá zloděje. Během několika málo minut, kdy byla řidička u školy, do auta vlezl zloděj a ujel s ním.

Policie o případu informovala a prosila o veřejnost o pomoc s identifikací zloděje. Zároveň děkovala ženě, která našla na parkovišti odložené dítě, které tam měl vysadit právě ten zloděj. I auto policisté později našli, ale lapka zmizel. Včera policie rozuzlení celého příběhu prozradila.

Řidičce ukradli auto i s dítětem uvnitř. To pak vysadili na nedalekém parkovišti

Celé je to trochu jinak, než to vypadalo. Když si zloděj všiml dítěte v autě, zpanikařil. Netušil, co dělat, tak si o pomoc a radu zavolal své kamarádce. Ta mu poradila, ať dítě vysadí na blízkém parkovišti, kde si ho také vyzvedla a odnesla na policejní stanici. Ta zachránkyně tedy není náhodná kolemjdoucí, ale spolupachatelka. V současné době policisté řeší, jak moc je její chování trestné.

Zloděj auta už byl také dopaden. Pomohl k tomu tip od veřejnosti. Jde o 34letého muže, který už si vyslechl obvinění z krádeže. Pár letům za mřížemi se nejspíš nevyhne.