Řidičce ukradli auto i s dítětem uvnitř. To pak vysadili na nedalekém parkovišti

Autor: Anina Russová -   7. 11. 2019


Velmi horké chvilky si zažila v pondělí řidička na Praze 4. Když šla v půl čtvrté odpoledne do školy vyzvednout dceru, nechala před budovou stát zaparkované své auto i s dalším šestiměsíčním dítětem uvnitř. Jenomže auto nechala nastartované, což neuniklo náhodou kolemjdoucímu zloději.

Byla pryč asi pět minut, ale za tu dobu zloděj stačil obhlédnout situaci, vlézt do auta a odjet s ním. Mimina v dětské sedačce si ani nevšiml. Než se tak stalo, zvládl s ním ujet asi pět kilometrů až do Choratické ulice, kde dítě i se sedačkou z auta vyndal a nechal na zemi na parkovišti. Bylo velké štěstí, že na parkoviště po chvilce dorazila žena, která si sedačky všimla. Jakmile se v něm dítě pohnulo, došlo jí, že je zle. Chvíli proto čekala, jestli na místo nedorazí rodič, a když se tak nestalo, odnesla miminko na blízkou policejní stanici.

Bylo to velké štěstí. Vyděšená maminka už mezi tím s policií vše řešila u školy, a ten kámen, co jí spadl ze srdce po informaci, že je dítko v pořádku na stanici, musel být slyšet až do Brna.

Policisté prosí veřejnost o pomoc. Je možné, že obličej zloděje zachytila palubní kamery některého z projíždějících řidičů. Policie žádá všechny, kteří se v pondělí 4. 11. 2019 okolo 15.30 hodin pohybovali u základní školy v Mikulově ulici v Praze 4, aby se ozvali na linku 158.

Zloděj ovšem odložil i ukradené auto. Policisté jej našli v noci z úterka na středu nabourané právě na Praze 4.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *