Přílišná rychlost a výrazně přetížené náklaďáky. Dálniční policisté se na D11 opravdu nenudili

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 15. 11. 2023


Asi každý, kdo občas jezdí po našich dálnicích nad chováním ostatních minimálně kroutí hlavou. Jak upozorňuje policie, někteří si dálnice pletou se závodním okruhem, jiní se věnují všemu možnému, ale ne řízení. I proto se právě dálniční policisté při své práci moc nenudí.

Například v neděli 12. listopadu změřili řidiče Lexusu, který po D11 jel 187 km/h. 63letý řidič po zastavení nijak neprotestoval a ve správním řízení se může dočkat až ročního zákazu řízení a pokuty až 10 000 Kč. Dalším velmi pospíchajícím řidičem byl 24letý cizinec, kterému policisté naměřili dokonce 191 km/h. V jeho případě podle policistů hrozilo, že by se mohl vyhýbat řízení o přestupku, a tak musel na místě zaplatit kauci 10 000 Kč.

Ale nejde jen o příliš rychlé řidiče, policisté s železnou pravidelností řeší také přetížená nákladní auta a dodávky. Jednu takovou se třemi naloženými auty na přívěsu řídit 29letý cizinec. Nejen, že neměl v tachografu kartu, ale při kontrolním vážení se ukázalo, že má soupravu těžší, než je dovoleno. „Za tyto přestupky policisté provozovateli uložili kauci v celkové výši 89 000 Kč, kterou řidič uhradil. A ani on neodešel s prázdnou, v příkazním řízení mu policisté uložili pokutu ve výši 5 000 Kč za sociální předpisy a přetížené vozidlo,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Šárka Pižlová.   

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru