chevrolet-corvette-c8

Při testech nové Corvette jeli technici i 200km/h rychlostí. Policie je zatkla

Autor: Pavel Srp - 27. 1. 2020


Vývoj automobilu je náročný, pokud jde o sportovní model, tím spíše. U takového auta je potřeba provést i spoustu dynamických testů. Jenže k tomu by se měla používat speciální bezpečná dráha, nikoliv běžné silnice. Tam to ale rozpálili dva technici General Motors při jízdních testech nové Corvette C8. A byli zatčeni.

Dva technici GM prováděli jízdní testy nové generace Chevrolet Corvette C8. V autech se Alexander Thim a Mark Derkatz proháněli po městě Bowling Green. Podle dostupných informací ale nešlo o jen tak nějakou rychlou jízdu, policie tvrdí, že Thim při jízdě dosahoval rychlostí přes 200 km/h, Derkatz jel o něco pomaleji. Jela s nimi prý i třetí Corvette, ale ta se prý tohoto „ilegálního závodění“ neúčastnila.

Policie nakonec Thimovi (27) a Derkatzovi (30) dokázala překročení rychlosti o 25 mph, tedy 42 km/h, což v USA stačí k zahájení soudního procesu vedoucího k odebrání řidičského průkazu. Oba dva navíc skončili v cele předběžného zadržení.

K celé události se vyjádřilo i GM: „Jsme si vědomi incidentu týkajícího se našich vozidel a aktuálně ho prošetřujeme. Bezpečnost zůstává naší hlavní prioritou. Dále to nebudeme nijak komentovat.“ Kromě řidičského průkazu se tak oba dva „závodníci“ s největší pravděpodobností připravili i o práci.

policie-chevrolet-corvette-rychla-jizda-pri-testovani-Alexander-Thim-a-Mark-Derkatz
Alexander Thim a Mark Derkatz
Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru