Upřímně musím přiznat, že následující situace patří k mým nočním můrám. Absolutní hrůzu mám z defektu na nějakém frekventovaném místě uprostřed pondělní špičky, což se mi mimochodem jen před pár dny stalo, a právě z velkého a podle mého nebezpečného hmyzu, který během jízdy vlétne do auta. Jakkoliv vím, že je právě sršeň vcelku inteligentní a mírumilovný druh hmyzu, mám z něj absolutní hrůzu. A tak mám pochopení pro řidičku, která právě kvůli sršni v autě havarovala.

Nehoda se stala v sobotu 27. června 2020 v Královehradeckém kraji a za její příčinou není nějaká panická reakce řidičky Škody Fabia, ale jen snaha dostat velký hmyz z auta. Za jízdy. Jak moc špatný nápad to byl, ukazují fotografie z místa nehody, kde nakonec museli zasahovat i hasiči.

Škoda Fabia v nové generace bez dieselů a bez karoserie kombi

Proč, to vysvětluje Aleš Brendl, tiskový mluvčí Jičínské policie: „Při pokusu o vypuzení hmyzu z auta se řidička plně nevěnovala řízení a sjela do příkopu. Následně došlo k opakovanému převrácení vozu, které nakonec zůstalo stát na pravém boku. Řidičce se včetně dvou členů posádky podařilo z havarovaného vozu dostat ven. Tím to však celé neskončilo. Po chvíli došlo k zahoření v motorové části. Požár se poté rozšířil i do interiéru vozu.“

Je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Řidička vyvázla jen s pokutou a s účtem za škody na autě, které se podle prvních odhadů pohybují kolem 150 000 Kč. Berme to všichni jako ponaučení. Pokud se během jízdy do auta dostane hmyz, raději bezpečně a v klidu zastavme. Panikařit můžeme až potom.