Přes půl milionu škodovek musí do servisu. Svolávací akce se týká airbagů

Autor: Pavel Srp - Zdroj: svolavacky.cz - Foto: Pavel Srp - 5. 4. 2023


Automobilka Škoda pozve do servisů téměř šest set tisíc majitelů aut, která byla vyrobena mezi lety 2012 až 2017. Důvodem této svolávací akce je závada na plynovém generátoru airbagu řidiče.

Majitelé některých škodovek mohou očekávat ve své schránce dopis, ve kterém bude pozvánka na svolávací akci. Mohlo by se totiž kvůli závadě na plynovém generátoru airbagu řidiče, že airbag by se mohl při aktivaci při nehodě rozvinout nekontrolovaně. Pokud by se tak stalo, mohlo by to způsobit uvolnění kovových úlomků, které by následně mohly zranit cestující.

Informace o svolávací akci zveřejnil německý Federální úřad pro automobilovou dopravu KBA.

Detaily svolávací akce:

 • Modely: Citigo, Roomster, Fabia II, Fabia III, Rapid, Yeti, Kodiaq, Octavia III, Superb II, Superb III
 • Roky výroby: 2012 – 2017
 • Počet vozů: 580 068
 • Kód: 69DU
Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

7 názorů na “Přes půl milionu škodovek musí do servisu. Svolávací akce se týká airbagů”

 1. Dobrý den, mám škodu yeti výroby 12/2012 dovezenou z německa. Přijde mi prosím dopis na svolávačku? Děkuji.

  1. Ano, pokud se bude vašeho vozu svolávací akce týkat, dopis by vám přijít měl, ale i tak bude k vašemu vozu v servise záznam.

 2. Zajímavé, je že svolávací akce na vozidla od Audi je již na roky 1999-2000 (airbagy a jejich komponenty běží již několik let….od stejného výrobce mají instalovány airbagy škodovky octavia, suberb v těch stejných letech a je ticho po pěšině ….. (absolvoval jsem svolávací akci na A6 z roku 2000 ) , zde se jen čeká, až bude průser, aby automobilka nemusela platit dřív, než ji to bude nakázáno :(

  1. Airbag z roku 1999 nema s pricinou teto svolavaci akce vubec nic spolecneho. Zrejme Vam byl menen z uplne jineho duvodu.

  1. Ano, pokud se bude vašeho vozu svolávací akce týkat, dopis by vám přijít měl, ale i tak bude k vašemu vozu v servise záznam.

   1. Nepiste o svolavackach, kdyz o nich nic nevite. Nesirte paniku. Jak vite, ze tomuto majiteli skodivky prijde dopis? Pokud ma vuz vyrobeny pro trh CZ, pak mu dopis prijde nejdrive za 2-3 roky!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru