skoda-octavia-rs-skica-1

Už 3. března Škoda oficiálně představí výkonnější verzi modelu Octavia, který známe pod označením RS. O chystané novince toho bylo hodně řečeno. Něco prozradila sama automobilka, něco vypátrali fanoušci. Jistě tedy už víte, že Octavia dostane hybridní pohonnou jednotku. Půjde o kombinaci benzinové jednotky o objemu 1,4 litru a elektromotoru o celkovém výkonu 245 koní. Jde o koncernovou jednotku, která se objeví třeba i v novém modelu Cupra Leon. I ten bude mít v Ženevě svou premiéru.

Ale vraťme se ke Škodě Octavia RS. Na twitteru (na účtu s názvem SkodaNews) se objevily fotografie zachycující kompletní nabídku motorizací pro tento model. O plug-in hybridu už víme (výroba začne v 25. kalendářním týdnu roku 2020), ale k němu se ještě ve 36. kalendářním týdnu roku 2020 připojí dvoulitrové benzinové TSI o výkonu 245 koní a to jak s šestistupňovou manuální, tak se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Díky fotografii na twitteru máme potvrzenou také dieselovou Octavii RS. Tu bude pohánět dvoulitrové TDI Evo se 147 kW, které bude spárováno také s šestistupňovou manuální nebo se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG.

Přečtěte si také:  Škoda opět svolává modely Scala a Volvo řeší problém s brzděním

Už tedy víme, jak bude chystaná „eReSová“ Octavie vypadat, víme, co ji bude pohánět a tak jediné,  o čem se zatím moc nemluví, je pohon. Čtyřkolky se jistě dočkáme, ale je otázkou, jestli ve všech motorových verzích a se všemi převodovkami. To bychom se ale měli dozvědět nejpozději se začátkem autosalonu v Ženevě.

Kromě toho ale v přehledu vidíme, že se chystají i další motorizace, které v současné nabídce zatím nejsou. Celý přehled můžete prohlédnout zde.