Premiéra nového Hummeru musela být kvůli koronaviru zrušena

Autor: Anina Russová - Zdroj: carscoops.com - Foto: Hummer - 19. 4. 2020


Už před řadou týdnů Hummer ohlásil, že se vrací a to ve velkém stylu. Jde o pojem, který aktuálně v automobilovém půmyslu nijak nefiguruje. Ovšem koncern General Motors (GM), pod který Hummer patří, se rozhod, že letošní rok je ideální k návratu této ikony, kterou si oblíbil i Arnold Schwarzenegger. Stále se šířící koronavirus mu do toho ale hodil vidle. A to pořádné.

Původně bylo v plánu, že nový Hummer bude představen 20. května. Pro GM to měla být velkolepá akce, ostatně i nový Hummer má být vpravdě velkolepý. Jenže zákazy a omezení všech vlád, včetně té americké, rozhodly jinak. Premiéra je tedy pro tuto chvíli zrušena. Spekuluje se, že by ji značka mohla nakonec udělat v on-line režimu, to ale dosud nebylo potvrzeno. Přímý přenos by totiž nemusel být tak velkolepý jako reálná ukázka auta. A tak bude muset GM prostě počkat.

Arnold Schwarzenegger má další elektromobil, tentokrát Hummer H1

Nový Hummer je pro koncern GM velmi důležitý. Jakkoliv šlo vždy o monstrum s pořádnými motory, v dnešní době by v takovém provedení nemělo šanci uspět. A tak se ukáže jako elektromobil. Ten bude čerpat energii ze speciálně pro tento model vyvinutých baterií, jejichž kapacita by měla být od 50 kWh až do 200 kWh. Nejvýkonnější baterie by pak měla novému Hummeru zajistit dojezd až 640 kilometrů.

Krom toho nový Hummer dostane sundavací střechu, respektive některé její části. Celkem by mělo jít o čtyři samostatně odnímatelné panely, dva nad předními sedadly a dva nad zadními. Uklidit pak půjdou do určených úložných prostor v autě.

Zároveň už je také potvrzeno, že elektrický Hummer přijede jako super stylový pick-up podobný Fordu F-150. Ostatně, právě F-150 má být přímým konkurentem elektrické novinky, který americká značka také přepracovala do elektrické verze.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru