Kreisel-Electric-Hummer-H1-Arnold-Schearzenegger

Arnold Schwarzenegger má další elektromobil, tentokrát Hummer H1

Autor: Pavel Srp - 21. 9. 2017


Rakouská společnost Kreisel Electric představuje speciální elektromobil. Jde o auto, které bylo původně určeno pro americkou armádu, Hummer H1. A prvním zákazníkem je…? Hádejte kdo. No, Terminátor.

Arnold Schwarzenegger klasický Hummer H1 dlouhá léta vlastnil, tehdy s původním spalovacím motorem. Jenže právě rakouská společnost Kreisel Electric provádí přestavby aut na elektrický pohon. Arnold už od nich má přestavěný Mercedes-Benz třídy G, který nyní doplňuje právě hummerem.

Přestavba prý zabrala pouhé dva měsíce. Základem elektrické pohonu jsou dva elektromotory, které pohání energie ze 100 kWh baterie. Jeden elektromotor obsluhuje kola přední nápravy, ten druhý pohání kola zadní, takže jde vlastně o „stálou čtyřkolku“. Přepočtený celkový výkon je 490 koní. I přesto, že hmotnost takto upraveného auta se od té původní výrazně neliší (3300 kg), je schopno auto dojet na jedno nabití až 300 km a vyvinout maximální rychlost 120 km/h.

Markus Kreisel, zakladatel společnost Kreisel Electric, říká, že produkce těchto modelů nikdy nebude masovou záležitostí. K tomu Arnold Schwarzenegger poznamenal, že pokud půjdou jejich odvaha, um i zkušenosti stále dál, brzy prý bude moci létat do Rakouska z Los Angeles v elektrickém tryskáči.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru