audi-a5-dvojita-plna-cara-video

Přejížděl dvojitou plnou čáru a jel v protisměru proti jedoucím autům. Policie hledá svědky

Autor: Pavel Srp - 12. 7. 2019


Policisté zahájili trestní stíhání jedenadvacetiletého řidiče, který svou nebezpečnou jízdou ohrožoval účastníky silničního provozu. Vše se odehrálo v neděli 7. července 2019 po třinácté hodině během hustého provozu na silnici I/52 mezi Mikulovem a Pohořelicemi.

Řidič s osobním vozidlem Audi A5 bílé barvy přejížděl celou šíří vozidla z pravého jízdního pruhu do levého přes dvojitou čáru. Z videa není patrné, proč to řidič dělal, ale s automobilem jel částečně v protisměru a to hlavně ve chvílích, kdy proti němu jela jiná auta. Pak auto jedoucím před ním nebezpečně opět přes dvojitou plnou čáru předjel a těsně se přitom minul s jiným protijedoucím vozidlem.

Osádka vozidla, které jelo za tímto nebezpečným řidičem, ihned telefonovala na linku 158 a vše také zaznamenala na video. Bylo to v úseku od vodních nádrží Nové Mlýny ve směru jízdy na Brno.

Policie se nyní obrací se žádostí o spolupráci i na další řidiče, které tento řidič v bílém vozidle Audi A5 ohrožoval. Významně tím podpoří důkazní materiál. Nejde totiž jen o porušení dopravních předpisů za body a pokutu, ale o trestný čin. „Podle trestního zákoníku za takové jednání dokonce hrozí odnětí svobody na šest měsíců až pět let,“ říká policejní mluvčí Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje por. Mgr. Lenka Drahokoupilová a dodává: „Děkujeme za ochotu a spolupráci. Volat můžete na linku 158 nebo přímo na mobilní telefon dopravních policistů 735 781 805.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru