Přehled pěti nejnebezpečnějších písní do auta. Posloucháte je také?

Autor: Anina Russová -   23. 11. 2018


Správně zvolená písnička umí asi každého za volantem naladit na tu správnou vlnu, uklidnit nebo naopak probrat. Ale je to právě hudba, která za volantem umí být překvapivě také vcelku nebezpečná.

Může se totiž snadno stát, že se „nabasovanou“ skladbou necháme trochu unést a během chvilky můžeme řídit do jejího rytmu. Zní to zvláštně, ale i tohle hudba umí. Je velmi snadné si užívat rytmus a při tom přišlápnout plynový pedál víc, než je zdrávo. Nedávná britská studie navíc říká, že pokud si za jízdy vybíráme oblíbenou skladbu, kterou si chceme poslechnout, zabere nám to v průměru 20 sekund. To je stejná doba, kterou nám zabere třeba psaní krátké textové zprávy.

Další britská studie zpracovaná pro londýnskou pojišťovnu Moneybarn zjistila, že většina písniček, které jsou mezi řidiči oblíbené, jsou také za volantem nebezpečné. Obecně totiž platí, že hudba s hodnotou 120 BPM (tedy ty rychlejší, taneční) a vyšší může mít negativní dopad na naši jízdu. K pohodě za volantem je mnohem lepší, když si vybereme klidnější a pohodovější hudbu než nejnovější set oblíbeného tanečního DJe.

Přečtěte si také:  V Radotíně spustí projekt školní ulice. Auta budou mít ke školám zákaz vjezdu

Pojišťovna Moneybarn také zjišťovala, jaké konkrétní skladby pro nás nejsou za volantem úplně bezpečné a jaké nás naopak uklidní a podpoří pohodový pocit z jízdy. Spolupracovala při tom se společností Spotify a společně daly vzniknout následujícím dvěma seznamům.

Top 5 nejnebezpečnějších písní za volantem

1. American Idiot – Green Day

2. Party in the U.S.A – Miley Cyrus

3. Mr. Brightside – The Killers

4. Don’t Let Me Down – The Chainsmokers

5. Born to Run – Bruce Springsteen

Top 5 nejbezpečnějších písní za volantem

1. Stairway to Heaven – Led Zeppelin

https://www.youtube.com/watch?v=Nnu1E5Kslig

2. Under the Bridge – Red Hot Chili Peppers

3. God’s Plan – Drake

4. Africa – Toto

5. Location – Khalid

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *