Před 120 lety zemřel při nehodě první řidič, naboural ve 30km/h rychlosti do stromu

Autor: Pavel Srp - 12. 2. 2018


Přesně před 120 lety, v sobotu 12. února 1898 se do historie zapsala nesmazatelným písmem velmi smutná událost. Při dopravní nehodě tehdy zemřel historicky první člověk, stalo se tak po nárazu do stromu v rychlosti 30 km/h.

Britský 42letý obchodník Henry Lindfield se tehdy se svým zcela novým dvousedadlovým vozem a 18letým synem Bernardem vydal na cestu z Londýna domů, do Brightonu. Po cestě však vozu v kopci v ulici Russell Hill v Purley v Surrey (tedy v části, která se v roce 1965 stala součástí Londýna) selhaly brzdy i řízení. V důsledku toho se auto stalo neovladatelným, projelo plotem s ostnatým drátem a pak v přibližně 30km/h rychlosti narazilo do stromu.

Noha řidiče Henryho Lindfielda zůstala po nehodě zaklíněna mezi motorem a stromem a byla zcela rozdrcena. Jeho syn byl při nehodě z auta vymrštěn a naštěstí zůstal prakticky nezraněn. Když viděl, co se stalo a v jakém stavu je jeho otec, vyrazil pro pomoc.

Henry Lindfield byl převezen do nemocnice Croydon Hospital, kde lékaři zjistili fatální poškození končetiny, zejména její tepny, a rozhodli se k její urychlené amputaci. To se také stalo, na operaci pracovali tři zkušení lékaři. Po operaci ale Henry zůstal v bezvědomí a další den na to skonal. Jeho dvě děti, syn, který s ním jel v době nehody, a jeho dcera, se stali sirotky. Jejich matka totiž zemřela pět let před otcem.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru