Pražský okruh čeká dlouhodobé uzavírání tunelů. Bezpečnost ze strany řidičů bude nezbytně nutná

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: ŘSD - 23. 6. 2021


Spolu s létem začíná většina českých silnic připomínat špatný vtip. Co už dnes není opravováno a  tedy třeba jen částečně uzavřeno, to se toho brzy dočká. Stejně jako třeba pražský okruh, který už je v provozu dlouhých 11 let. Právě proto je na čase provést velkou údržbu tamních tunelů Lochkov a Cholupice. Kvůli tomu budou po 20 víkendů, tedy až do podzimu, průběžně uzavírány jednotlivé tubusy tunelu, což bude pro řidiče znamenat nejen výrazné zdržení, ale hlavně nutnost dodržovat všechna bezpečnostní pravidla pro jízdu v tunelu. Jakákoliv nehoda by totiž rychle znamenala dopravní kolaps.

Tunely se dočkají uzavírky vždy od pátku od 22 hodin až do pondělí do 4 hodin do rána. Uzavřen bude vždy jeden tubus tunelu, takže se bude obousměrně projíždět pouze druhým tubusem. Doporučujeme opravdu důkladně sledovat dopravní značení, jen tak se dá vyhnout případným zmatkům. 

Bezpečnost především

Jízda v tunelu je velmi specifická a pro řadu řidičů také stresující. Proto je dobré pamatovat na to, že za každých okolností je potřeba dodržovat bezpečné rozestupy a hlavně jet plynule. Pokud si jako řidiči nejste tak úplně jisti nebo vám jízda v tunelu nepřijde komfortní, zařaďte se do pravého jízdního pruhu a zachovejte klid. Nejezděte zbytečně pomalu, paradoxně byste tak vytvořili „špunt“ a pomalá jízda by naopak mohla vystresovat další řidiče.

Při jízdě v tunelu je důležité sledovat dění kolem sebe, předvídat za ostatní a vyvarovat se jakýchkoliv nebezpečných situací, zbrklých předjíždění či hektickému brzdění.

Co když musím zastavit?

I v tunelu se může stát, že dojde k poruše, třeba jen k proražení pneumatiky. Pamatujte, že pokud je to jen trošku možné, z tunelu se pokuste vyjet ven. Pokud to nejde, zapněte včas varovná světla a zajeďte co nejvíce to jde ke kraji.

Každý z cestujících si musí obléknout reflexní vestu a každý musí opustit nepojízdné auto. S oblečenou vestou pak umístěte výstražný trojúhelník a ihned volejte linku 112 nebo policii. Zároveň se řiďte případnými pokyny obsluhy tunelu, které se mohou ozvat z hlásek umístěných v tubusech.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru