Pražský okruh bude mít u Černého mostu šest jízdních pruhů. Potvrdil to ředitel ŘSD

Autor: Anina Russová - Zdroj: ŘSD, ČTK - Ilustrační foto: ŘSD - 16. 6. 2023


Stejně, jako roste doprava, musí postupně také narůstat silnice. A dobrou zprávou je, že v následujících letech poroste jedna z těch velmi vytížených. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) získalo územní rozhodnutí na rozšíření Pražského okruhu u Černého Mostu, kde by mělo být šest jízdních pruhů.

A nejde o žádné plané sliby. Stavební úřad pražského magistrátu vydal tento týden územní rozhodnutí a o všem již informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Rozšířit se má úsek 510 mezi Satalicemi a Běchovicemi, na který má navázat dosud chybějící úsek 511 k dálnici D1.

Část okruhu mezi Běchovicemi a D1, která má měřit 12,6 kilometru, chce ŘSD začít stavět příští rok. Územní rozhodnutí vydal v polovině roku 2020 stavební úřad Prahy 22 a loni v červnu ho pravomocně potvrdil jihočeský krajský úřad, který ho řešil po podání námitek, podle kterých byl pražský magistrát při rozhodování podjatý. Do konce letošního roku chce ŘSD získat stavební povolení.

Vnější okruh kolem Prahy má po dokončení měřit asi 83 kilometrů, v současnosti je v provozu zhruba polovina. Kromě jihovýchodní části chybí také severní úsek od Ruzyně přes Suchdol a Březiněves až do Satalic. Nyní je před fází posouzení vlivu na životní prostředí EIA.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru