Už tak složitou páteční dopravu zkomplikoval řidič dodávky v ne moc dobrém technickém stavu, který se nechtěl vzdát bez boje. Měl to ale marné, ačkoliv je fakt, že to s ním hlídka opravdu neměla jednoduché.

Vše začalo v pátek dopoledne v Brněnské ulici v Praze, kde si hlídka všimla dodávky, ve které seděl jim dobře známý „řidič“. Ty uvozovky proto, že policisté šoféra hned poznali a moc dobře věděli, že jde o muže, který vzhledem k absenci řidičského průkazu a navíc soudem nakázaného zákazu řízení, nemá za volantem co pohledávat. Čekali také potíže, protože je tento dobře známý řidič nechvalně proslulý svým ujížděním policii. Proto si hlídka raději zavolala posily. A dobře udělala.

Rozbité okno vedlo k policejní honičce a drsné nehodě

Řidič jim totiž okamžitě po výzvě k zastavení začal ujíždět po Jižní spojce ve směru na Černý Most. Pak sjel na Chodovskou, přičemž zvládl projet několik křižovatek na červenou. Je vlastně velké štěstí, že se nikomu nic nestalo. Celá šaráda připomínající záběry z filmu, skončila až na Praze 10, kde řidič vjel do slepé ulice. Větší chybu asi udělat nemohl. Ale ještě, že tak!

Testy na drogy řidič odmítl. Je tedy na něj pohlíženo tak, jako kdyby byl pod jejich vlivem. Následně policisté zjistili, že má tři platné zákazy řízení a byl několikrát řešen za majetkovou trestnou činnost. V té zjevně pokračoval, protože v autě bylo nalezeno třicet plynových lahví, které byly odcizeny z jedné z pražských čerpacích stanic.

Je s podivem, že takové individuum může chodit a hlavně jezdit po světě, jako by se nechumelilo. Snad už k němu soud teď bude přísnější. V případě, že bude státní zástupce úspěšný, skončí řidič až na dva roky ve vězení. K tomu mu možná bude pár let přidáno za ty ukradené lahve.