Pokud jste ve čtvrtek dopoledne trpěli v kolonách na Praze 8 a v jejím nejbližším okolí a nevíte, co se stalo, pak vězte, že šlo o hodně vážnou dopravní nehodu. Ta se stala v ulici V Holešovičkách. A začala přitom docela nevinně. Policista, toho času mimo službu, si všiml BMW Z4 Roadster, které mělo rozbité boční okno. Napadlo ho, jestli náhodou není auto kradené, proto zavolal své kolegy ve službě, popsal jim situaci a místo, kde auto viděl a požádal o jeho kontrolu.

Test BMW Z4 M40i (2019)

Jakmile se ale policejní auto za tímto BMW objevilo, jeho řidič šlápl na plyn a rozhodl se, že ujede. Jenomže v už tak dost ucpaném hlavním tahu vedoucím do centra a do tunelu Blanka to rozhodně nebyl snadný úkol. Není se tak co divit, že se mu to nepovedlo. Právě V Holešovičkách nezvládl auto a doslova sestřelil dvě další zaparkovaná osobní auta – BMW X5 a Citroën C3.

Jak moc velká rána dokazují fotky i video, které zveřejnil Týdeník policie. Všechna auta jsou hodně poškozená, nejvíce to pak odnesla obě BMW. Z těch toho mnoho nezbylo. Řidič, který se pokoušel ujíždět, skončil v péči lékařů, což při pohledu na zbytky auta není nic překvapivého. Až bude schopen vypovídat, budou se policisté ptát, proč ujížděl. Mezi tím zjistí, jestli auto je nebo není ukradené. Pravděpodobně ale je, protože ani nemělo českou registrační značku.