Nemáme je rádi, snažíme se jim za každou cenu vyhnout, ale každý z nás v nich dříve či později skončí. Řeč je o kolonách, které sice trochu omezila protipandemická opatření, ale i tak jsou jimi velká města protkána. Přemýšleli jste někdy, jak dlouho vlastně v kolonách ročně strávíte? To číslo je poměrně překvapující, ale mohlo by být hůř. V Česku jsme na tom oproti zahraničním městům ještě dobře.

Přečtěte si také:  Kolony nevznikají náhodou. Řidiči si je vytvářejí často sami svým chováním

Podle žebříčku zpracovaného společností Inrix je, co se kolon týče, na prvním místě Londýn. Tamní řidiči v zácpách každoročně prostojí neskutečných 148 hodin, tedy bezmála týden. Hned v závěsu je francouzská Paříž, kde řidiči v kolonách stráví 140 hodin ročně. Na třetím místě se umístil Brusel se 134 hodinami. Jedním z měst, o kterém se říká, že je jako jedno velké parkoviště, je New York. Ten se ale umístil až na pátém místě.

V Česku to tak hrozné není

V žebříčku lze najít několik českých měst, ale na Londýn nebo Paříž ani jedno z nich nemá. Naštěstí! Pokud čekáte, že nejhůře je na tom hlavní město Praha, mýlíte se. Ta se totiž umístila na 82. místě s 51 hodinami strávenými v zácpách. Mimochodem, v roce 2020 byla na 47. místě a těch hodin bylo 110! Stejný počet hodin, tedy 51, pak řidiče čeká ročně průměrně v Pardubicích.

Přečtěte si také:  Řidiči neumí dojíždět do kolon. Ohrožují tak často sebe i ostatní

Úplně nejhorší české město je pak Hradec Králové. Podle žebříčku tam řidiči v kolonách ročně tráví 53 hodin. Je to delší čas než třeba v Brně, kde řidiči v kolonách tráví ročně „jen“ 36 hodin. Ale také než v Ostravě, kde kolonami ročně řidiči ztrácí jen 17 hodin. Nejlépe je na tom Liberec, kde řidiči v kolonách ročně prostojí 13 hodin.

2 komentáře

  1. Nevím proč srovnávají jen krajská města. Ostrava je černá díra, rozplizlý hnus na velké ploše s dostatkem silnic. Města v MSK jako Opava, Frýdek Místek jsou tradiční sídla s mnohem horší dopravou. Když už jsme u těch srovnání, tak i ceny bytů jsou v těchto městech vyšší než v té černé díře. Pak to zkresluje dojem o tomto nesourodém pseudokraji.

Přidat komentář