ulozeni-pneumatik

Pražané mohou vysloužilé pneumatiky ve sběrných dvorech nově odevzdávat zdarma

Autor: Anina Russová - Zdroj: Magistrát hl. m. Prahy - Foto: Pxhere - 31. 5. 2023


Doposud platilo, že bylo odevzdání použitých pneumatik v pražských sběrných dvorech zpoplatněno. Praha se ale rozhodla to změnit. Má to ovšem svá pravidla.

Každý, kdo chce pneumatiky ve sběrném dvoře odevzdat, musí zajistit, že nebudou znečištěné a také nesmí pocházet z autoservisů. „Považuji to za správný krok zvyšující komfort Pražanů. Novými místy pro bezplatný odběr starých pneumatik zkrátíme cestu a ušetříme čas těm motoristům, kteří nechtějí nebo nemohou ve sklepě či garáži tento rozměrný odpad skladovat. Věřím, že to občané ocení,“ řekla Jana Komrsková, náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí a klimatického plánu.

Možnost odevzdání odpadních pneumatik má určitá zákonem daná omezení. Provozovatel může pneumatiky odmítnout, pokud jsou významně znečištěny či kontaminovány nebo závažně poškozují zdraví osob, které odběr provádějí. Firma je také může odmítnout v případě, že pocházejí od konečného uživatele, kterým je pneuservis či autoservis nebo pokud jejich množství přesahuje okamžitou kapacitu sběrného dvoru.

Dojíždět zimní gumy v létě se nemusí vyplatit. Zákon to sice nezakazuje, ale k nehodě je jen kousek

Odpadní pneumatiky mohou občané i nadále odevzdávat ke zpětnému odběru i na jiných místech zpětného odběru zřízených, zejména v pneuservisech a autoservisech na území hlavního města. Kompletní seznam míst zpětného odběru odpadních pneumatik je zveřejněn na internetových stránkách Ministerstva životního prostředí.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru