Volskwagen T1, tedy Typ2, odstartoval dlouhou a velmi úspěšnou éru užitkových vozů Volkswagen, která byla před několika měsíci představena již v šesté generaci T6. První generace v posledních skoro až neskutečně vystoupala na ceně, lhostejno zda jde o perfektně zrenovovaný kousek, pěkný kus v původním stavu a nebo nějaký rozpadlý vrak. Za jakoukoliv verzi se platí zlatem.

Wahyu-Pamungkas-Volkswagen-T1-limuzina-01

Auto, které můžete vidět na fotkách, je dlouhé neskutečných 7,6 metru a je výsledkem poctivé každodenní roční práce 30 lidí. Přestavba vznikla v Indonésii a nemá ji na svědomí nikdo jiný než Wahyu Pamungkas, který podobné auto, leč měřící jen 6,9 metru, postavil už v roce 2009. Auto bylo sestaveno ze dvou vozů, přičemž ty byly uprostřed rozříznuty, nastaveny a svařeny k sobě. Bylo potřeba vymyslet pořádné výztuhy, aby se auto nezlomilo a dodělat panely karoserie. Exteriér nakonec dostal povedené dvoubarevné lakování a exkluzivní třídílná kola BBS, vzadu dokonce na dvounápravě. Stavba prý celkově vyšla v přepočtu na téměř tři čtvrtě milionu Kč.

Původní dýchavičný motor byl vyměněn za modernější dvoulitr a do interiéru se nastěhovaly kůží čalouněné pohovky, na které se usadí až 20 lidí. Pohovky doplňují bary, ledničky, ale i malinký kuchyňský kout. Trávit čas na palubě tak bude opravdovou zábavou.

Více fotek si můžete prohlédnout ZDE.

Wahyu-Pamungkas-Volkswagen-T1-limuzina-02