parkovani v praze

Prahu pohltí další placené parkovací zóny. Změní se i ceník parkovného

Autor: Anina Russová - 14. 8. 2017


Jako by jich už tak nebylo až moc. O čem je řeč? O všech možných i nemožných placených parkovacích zónách, které rostou nejen v Praze jako houby po dešti. A když už si myslíte že jich víc snad nebude, vyvedou vás zástupci Prahy rychle z omylu.

Jako před pár dny, kdy prohlásili, že od konce srpna bude zprovozněno dalších 2 335 stání na Praze 5, 2 314 na Praze 8 a 1 117 placených stání na Praze 6. Konkrétně můžete počítat s placeným parkováním na Praze 5 kolem Starého Barrandova, Hřebenek, Motola a Malvazinek. Praha 6 pak zpoplatní parkování v okolí Petřína a také na Evropské třídě až k Veleslavínu. Na Praze 8 pak na nová placená parkovací místa narazíte kolem lokality Nad Ládvím, na Střížkově a v Horních Kobylisích.

Zpoplatnění těchto míst je v plánu už od 26. srpna, ale ještě o dva dny dříve začne platit nový ceník placeného parkování. Rezidentům se poplatky za první auto nemění, zůstávají na 1 200 Kč ročně. Druhé auto už ale bude o 5 000 Kč levnější, jeho cena se zastaví na 7 000 Kč ročně. Lidem se zdravotním postižením je poplatek stanoven na 360 Kč za jedno auto ročně, což je stejná částka, kterou platí lidé starší 65 let.

Zástupci města se ohánějí tím, že rezidenti si parkovací zóny přejí, a proto jim vychází vstříc. To je sice fajn, ale nás by celkem zajímalo, jak chtějí vyřešit ty sta tisíce nerezidentů, kteří každé ráno přijíždějí do Prahy a odpoledne ji zase opouští. Záchytných parkovišť P+R je totiž zoufale málo a nová jaksi vůbec nevznikají. Co vy si o placených zónách myslíte?

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru