Prahu kvůli opravě Barrandovského mostu sužují kolony. Objíždět je autobusovým pruhem se ale nemusí vyplatit

Od Anina Russová | Foto: Pražská integrovaná doprava - 20. 5. 2022 0

Rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze už začala. A spolu s tím přišly kolony, dopravní komplikace a zdržení. Faktem ale je, že to nakonec (zatím) není tak hrozné, jako předpovídaly scénáře. Jakkoliv je bez debat, že jsou kolony otravné a zdržení v nich nepříjemné, případné chutě je objet prázdným autobusovým pruhem rozhodně nemůžeme doporučit. Není to levné a policie to monitoruje.

Oprava Barrandovského mostu bude v součtu trvat několik let, a tak je dobré si zvyknout na to, že průjezd městem bude dlouho komplikovanější. A rozhodně ne jen v okolí mostu. Případné kolony a zdržení se mohou kvůli rekonstrukci objevit i na Jižní spojce, na Smíchově, v centru, ale také v tunelovém komplexu Blanka a na všech příjezdech k němu.

Přečtěte si také:  Strakonická ulice získá nejdelší autobusový pruh v Praze. Bude měřit více než 2,5 km

Na většině těchto míst jsou v provozu také autobusové pruhy, které mají hromadné dopravě, ale třeba i složkám IZS umožnit o něco lepší průjezd ucpaným městem. Pro řidiče jsou ale zapovězené, některé jen ve vybraných hodinách, jiné stále. A průjezd jimi i přes zákaz není úplně levný.

Policie sice na místě vidět být nemusí, neznamená to ale, že o přestupku neví. Například na Evropské je umístěna kamera, snímající registrační značky aut, která projedou autobusovým pruhem. A úřad za to následně pošle pokutu. Jinde podobně chytrý systém instalován není, ale například na Strakonické, která je opravami mostu velmi zatížena, můžete potkat přímo policejní hlídky.

Přečtěte si také:  V Praze se objevují kamery hlídající autobusový pruh. První jsou na Evropské ulici

A co od nich hrozí? Za neoprávněné využití autobusového pruhu sice nejsou body, ale zato pokuta, a to až do 2500 Kč. A další zdržení, tentokrát úplně zbytečné, k tomu.