Prahu čeká další velká dopravní stavba. Radlická radiála uleví velké části Prahy 5

Autor: Anina Russová - 2. 12. 2017


Kdo z vás je někdy nucen absolvovat cestu kolem pražských Jinonic, Nových Butovic, Stodůlek nebo přes Plzeňskou ulici, jistě ví, že kolony jsou zde na denním pořádku. To by se mohlo změnit.

Posledních několik měsíců je pak prakticky nemožné projet právě v Plzeňskou nebo Radlickou ulicí, aniž byste na dlouhé minuty nezůstali stát v koloně. Pokud vše půjde hladce, tak v roce 2024 dokončí město velkou stavbu takzvané Radlické radiály, která propojí Pražský okruh u Zličína s Městským okruhem na Smíchově.

V tuto chvíli je jasné, že velká část několikaproudé silnice povede pod povrchem. Většině západních pražských částí se tak uleví nejen od kolon, ale i od přebytečného smogu, se kterým se v důsledku opravdu náročné dopravní situace potýkají. S úlevou tak mohou počítat třeba Nové Butovice, kde stavba naváže na Rozvadovskou spojku. Vyústění pak proběhne v Dobříšské ulici, kde bude radiála napojena přímo na Zlíchovský tunel.

Asi také uznáte, že je to skvělý nápad, který tato část Prahy opravdu potřebuje. Ulevilo by se totiž také pražskému Andělu, kde jsou kolony prakticky od rána do večera. Jenomže to podle nás má malý háček. Pokud bude radiála napojena právě na Dobříšskou, může v těchto místech dojít k nepříjemnému kolapsu dopravy. Nejen, že právě tato ulice včetně onoho Zlíchovského tunelu každý den trpí pod kolonami aut, ale vše ústí směrem na Jižní spojku a Barrandovský most. Právě tato křižovatka ale má být v několika příštích letech (!) částečně uzavřena z důvodu rekonstrukce. Jak pak bude celé okolí vypadat si ani vlastně raději nechceme domýšlet. Snad to mají na úřadech dobře promyšlené a nezpůsobí hotové dopravní peklo.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru