Nissan_Qashqai-ceska_premiera-Praha

Praha chystá zpoplatnění vjezdu do centra. Změní se i možnosti parkování

Autor: Anina Russová - Zdroj: Praha 1 - Foto: Nissan - 12. 5. 2023


Řidiči v hlavním městě se musí připravit na řadu velkých změn. Městská část Praha 1 ve spolupráci s magistrátem chystá zpoplatnit vjezd do centra pro nerezidenty a také upravit systém parkování v modrých zónách.

Ve středu 10. května proběhla beseda o dopravě týkající se dopravy, parkování a cyklistiky na území první městské části. Velkou změnou by mělo být zpoplatnění vjezdu do centra pro nerezidenty, které v rámci besedy padlo. Toto opatření by vedlo ke zklidnění dopravy v centru a také k lepším podmínkám pro MHD. Náměstek pro pražskou dopravu Zdeněk Hřib pak zdůraznil, že zpoplatnění se nijak nedotkne rezidentů, přičemž vše bude hlídáno kamerami, které budou napojeny na systém parkovacích karet.

Přečtěte si také:  Modré zóny v centru Prahy budou možná jen pro rezidenty. V plánu je i omezení průjezdu Malou Stranou

Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská pak v rámci debaty zdůraznila, že kontrola vjezdu aut do centra musí být důrazná, pečlivá, důkladná a nekompromisní. Hřib pak uznal, že jisté dopady na dopravu v hlavním městě toto opatření mít bude, ale nemělo by jít o nic extrémního. V tuto chvíli se řeší, kolik by měl vjezd do centra stát a také jaká bude forma vymahatelnosti.

Město chce vyhnat řidiče z ulic. I pár minut parkování vás vyjde na tisícovku

Spolu s tím Praha 1 také řeší změny v parkování na tamních zónách. Ve hře je možnost, že na nich budou smět parkovat pouze rezidenti. Pokud vše půjde podle plánu, měly by parkovací změny platit už od ledna příštího roku. Zpoplatnění vjezdu do centra pak je v začátcích jednání.

Štítky: , , , , , ,

4 názory na “Praha chystá zpoplatnění vjezdu do centra. Změní se i možnosti parkování”

 1. Všechna světová města, která zavedla zpoplatněný vjezd do svých center, mají funkční vnitřní a vnější okruh pro odvedení tranzitní dopravy. V Praze tomu ale tak není….. Kolony kamionů na Jižní spojce vznikají z důvodu nedokončeného JV obchvatu Prahy…… a celkově doprava ve městě trpí nedokončenou částí obchvatu na severu. ( Děkujeme všichni
  MČ Suchdol a jejímu starostovi za 20 let čekání! ).
  V kombinaci s českou byrokracií a liknavým přístupem státních orgánů
  vznikl v tomto městě smrtelný koktejl pro svižná a elegantní řešení jeho
  dopravních problémů.
  No jen tak dál!!

  1. Martin Hájek

   Ano. Nejdřív ať dostaví vnitřní okruh, pak vnější okruh a potom radiální spojení mezi nimi. Naposled pak velká PR parkoviště a levnou MHD. Pak si mohou zpoplatňovat. Hnus. A Nebušice a Suchdol? Radši mlčím. Korupce kam se podíváš. Tam jsou ochranné zóny letiště. Už platné 60 let. A oni je sami porušili a teď řvou proti letišti? No má to logiku? Má. Žijeme v Čechách.

 2. To bude hezké až si rezident bude chtít pozvat opraváře na cokoliv tak ho všichni pošlou do háje a nebo bude výjezd stát nesmysl. Tak jen tak dál

  1. Martin Hájek

   Neskutečně, co za naše peníze na tom magistrátu vymýšlejí. Hnusáci drzí a arogantní. Sami kážou vodu a pijou víno.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *