Zdroj: HZS Zlínského kraje

Tak schválně, kdy jste si naposledy došli na preventivní prohlídku k lékaři. Býváte občas unavení a máte pocit, že se vám povinnosti a starosti řítí na hlavu? Pak si rozmyslete, jestli sednete za volant. Nemusí to dopadnout dobře. Hned dva aktuální případy, kdy za nehodou stojí zdravotní problémy řidiče, řeší čeští policisté.

První se stal na Liberecku. V pondělí krátce po sedmé hodině si řidiči na silnici I/35 ve směru z Liberce na Prahu, povšimli před Hodkovicemi kličkujícího linkového autobusu. Pro pět desítek pasažérů uvnitř něj se během okamžiku změnila klidná jízda v obavu o zdraví a životy. Na pondělní lince mezi Libercem a Prahou za volantem autobusu zkolaboval řidič. Autobus byl chvilku zcela neovladatelný, což vedlo k nehodě, kdy v plné rychlosti autobus naboural do pravých svodidel. Náraz do bariéry byl natolik silný, že vymrštil bezvládné řidičovo tělo na podlahu vozu.

Rychlá a pohotová reakce jednoho z pasažérů, který okamžitě naskočil na řidičovo místo, zamezila zraněním cestujících a pravděpodobně zachránila jejich životy. Hrdina s chladnou hlavou dovezl autobus s přepravovanými osobami na nedalekou odstavnou plochu parkoviště, kde kolos odstavil. To už na místo směřovali záchranáři a policisté. Po neodkladných úkonech Zdravotnická záchranná služba převezla zraněného řidiče do nemocničního zařízení. Nikdo z cestujících nebyl zraněn.

Zdroj: PČR

I v druhém případě hrál jednu z rolí autobus. Tu druhou pak řidička Škody Octavia, které se nejspíš udělalo nevolno. Dvaatřicetiletá řidička osobního vozidla přejela zřejmě z důvodu nevolnosti při jízdě ve směru z Otrokovic do Tlumačova do protisměru, kde se čelně střetla s projíždějícím linkovým autobusem.

Řidička vozidla, řidič autobusu a dva cestující skončili s lehkým zraněním v péči záchranářů.