Pozor na to, kde parkujete. Začíná jarní úklid ulic a překážející auta si vykoledují pokutu

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Tiskový servis TSK Praha- Foto: Tiskový servis TSK Praha - 1. 4. 2021


Tak jako každý rok, i letos na jaře má Praha, respektive Technická správa komunikací (TSK), v plánu velkou očistu všech ulic. Zatímco ale v loňském roce bylo TSK kvůli koronaviru benevolentní a pokuty parkujícím autům nenechalo rozdávat, letos tento pardon platit nebude. Kdo bude parkovat tam, kde nemá a nepřeparkuje, vyhne se pokutě jen v případě, že bude v karanténě nebo izolaci, což ale bude muset doložit.

Jarní blokové čištění v ulicích hlavního města začne po velikonočních svátcích v úterý 6. dubna 2021. Tradičně půjde o celkový strojní a ruční úklid po zimním období, v rámci kterého se uklidí zejména posypový materiál a dalších nečistoty, které by během letních měsíců zvyšovaly v ulicích prašnost. Řidiči budou muset před čištěním přeparkovat svá vozidla. Na to je v ulicích upozorní dopravní značení, které se začne na daných místech objevovat od 29. března. Jedná se o přenosné značky zákaz zastavení, kde je na dodatkové tabulce uveden datum a čas. Doba čištění je vždy od 8.00 do 15.00 hodin.

V prvním týdnu stroje a pracovníci úklidových čet vyčistí ulice v městských částech Praha 2, 4, 5, 6, 8, 9, 11, 15, 16 a 17. V dalších týdnech se čištění rozšíří i do zbylých částí Prahy podle předem schváleného harmonogramu. Už několik let pak je v platnosti, že TSK špatně parkující vozidla nenechává odtahovat. Jen je pomocí odtahovky na chvíli přemístí, uklidí pod nimi a kolem nich a následně je vrátí zpět na původní místo. Jde o takzvaný technický úkon, za který řidič následně zaplatí 1300 Kč.

Koronavirus jako omluva

V dnešní době se snadno může stát, že řidič je doma v karanténě nebo izolaci. Pak auto může nechat na místě, ale dle Barbory Liškové z TSK bude následně muset dokázat, třeba potvrzením z hygieny, že opravdu musí zůstat doma a nikam nesmí. Následně mu bude zaplacená pokuta vrácena nebo ještě nezaplacená odpuštěna. „Řidiči by ale měli udělat vše, co můžou, aby vůz na ten jeden den přeparkovali. Usnadní tak práci těm, kteří se snaží město očistit od především zimní posypový materiál, který v létě práší.“

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru