Poslední vyrobené Lamborghini Aventador je poctou legendárnímu modelu Miura Roadster

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Lamborghini - 14. 10. 2022


Aventador se pro Lamborghini stal velmi úspěšným modelem, ostatně, právě proto vznikl v několika verzích. Každá pohádka však jednou končí a stejně tak byla už finálně ukončena výroba Aventadoru. Ovšem poslední kus není jen tak obyčejný. Po domluvě s jeho majitelem ze Švýcarska byl vyroben s odkazem na Lamborghini Miura Roadster.

Úplně posledním Aventadorem je verze LP 780-4 Ultimae Roadster notně upraveným divizi Ad Personam. Navržen byl tak, aby připomínal Miuru Roadster představenou na bruselském autosalonu v roce 1968.

Karoserie byla nalakována v barvě Azzuro Flake, tedy totožné modré, jakou měla i Miura. Spodní část auta je lakována šedou a výrobce na modelu také přiznal některé karbonové díly. V leskle čené barvě je pak střecha a kryt motoru, ale i brzdové třmeny, které nenápadně vykukují z pod stříbrných kol. Jakkoliv jde o kombinaci mnoha barev a materiálů, celek působí velmi elegantně, což byl také cíl.

Interiér je pak hlavně ve znamení světlé kůže Nero Aldebaran, která je jak na sedačkách, tak na palubní desce nebo výplni dveří. Doplněna je výrazným prošíváním a výšivkou zobrazující Miuru. Jde o 350 vyrobený Roadster a stejně jako všechny kusy před ním, dostal i tento asi poslední atmosférický V12 o objemu 6,5 litru. Výkon 780 koní a točivý moment 720 Nm je před sedmistupňový automat přenášen na všechna čtyři kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne za 2,9 sekundy a maximální rychlost je omezena na 355 km/h.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru