Kdyby hloupost nadnášela, tak posádka auta, která si bláhově myslela, jak to natřela policii, poletuje kolem jako holubička. Vše začalo nápadem projet kontrolní policejní stanoviště v jednom z dlouhodobě zavřených okresech, konkrétně hranice Trutnovska. Navíc s vymyšlenou historkou, která měla policii přesvědčit, že je ten průjezd nutný a oprávněný. Sice se to povedlo, ale i tak měl tento výlet policejní dohru.

Výmluva pro policii byla dost věrohodná, nebyl důvod ji nevěřit, přičemž už samotné vymlouvání a celou jízdu si posádka natáčela. Posádka auta projela celým okresem a na dalším stanovišti z něj se stejnou výmluvou u kontroly zase vyjela.

Přečtěte si také:  Spolujezdec z kontrolovaného auta sprostě nadával policistům. Skončil v poutech

Radost z obcházení policejních kontrol ale netrvala moc dlouho. Protože se posádka rozhodla záznam svého počínání, včetně výsměchu hlídkám, vyvěsit na sociální sítě, není se co divit, že se během pár dnů dostalo i k policii. Dále pokračuje krajská tisková mluvčí Magdaléna Vlčková: „Krátce na to jsme zjistili totožnost tří mužů, kteří teď čelí podezření ze spáchání přestupku, neboť nestrpěli omezení vyplývající z příslušného krizového opatření. Pro podezření ze spáchání přestupku tří mužů cestujících ve vozidle jsme v uplynulých dnech případ předali k dořešení místně a věcně příslušnému správnímu orgánu.“ Za neoprávněné překročení hranice okresu hrozí každému z nich pokuta až 20 000 Kč.

Magdaléna Vlčková k tomu dodala: „Překvapilo nás to, co všechno někteří lidé vymýšlí, aby mohli obejít různá opatření. Je to nezodpovědné chování lidí, situace zůstává nadále velmi vážná. Policista na kontrolním stanovišti nemá primárně důvod lidem při prokazování důvodů nevěřit. Na počátku opatření ve vztahu k omezení pohybu na Trutnovsku jsme deklarovali, že budeme chtít lidem věřit. Oni sami by se však měli chovat zodpovědně k sobě i k druhým.“